«Двійочники не бояться помилятися, вони рухаються далі, добиваючись висот»: УГП розповіла про свої напрацювання у напрямку освіти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Двійочники не бояться помилятися, вони рухаються далі, добиваючись висот»: УГП розповіла про свої напрацювання у напрямку освіти
25 Вересня, 15:36
logo-black

«Двійочники не бояться помилятися, вони рухаються далі, добиваючись висот»: УГП розповіла про свої напрацювання у напрямку освіти

Сьогодні експерти Української Галицької партії провели круглий стіл. Разом із вже діючими народними депутатами та експертами оговорили напрацювання та напрямки в галузі освіти, економіки, місцевого самоврядування, які зможуть стати корисними у роботі нового парламенту.

Найбільшу увагу приділили напрямку освіти. Вважаючи, що реформи саме у цій галузі вплинуть на розвиток та рух вперед нашої держави.

До речі, свої напрацювання команда УГП готувала більше трьох років. Переймала закордонний досвід та вивчала українське законодавство.

Зокрема керівник освітніх напрямків, комітету освіти і науки ВРУ Роман Грибовський розповів про особливості системи освіти у Фінляндії.

«Якщо хтось думає, що у нас з легкістю можна перейняти чийсь закордонний досвід і ввести у себе, то на жаль, ні, Розумію, що багато новацій, які пропонують закордонні системи освіти для України, є поки що затратними, але варто починати рух у цьому напрямку. Наприклад, нам поки рано скористатися системою Вілла, повністю відмовитись щоденників та перейти на електронний варіант оцінювання, коли учні не знають, яка оцінка в мого сусіда по парті. Це коштовно. Але ми можемо заставити дітей мислити. І якщо це стосується домашніх завдань дати, припустимо, до 10 хвилин, творчо підходити до виконань. Фінська школа передбачає відвідини дітей босими. Це дозволяє відмовитись від прибиральниць та є доброю профілактикою багатьох захворювань. Але теплі підлоги для українських шкіл – це знову ж таки дороге задоволення. Діти у фінських школах можуть перебувати під час уроків, в будь-якому положенні сидіти на підлогах та спеціальних надувних мішках. Головне, щоб виконували свої завдання. Щоб однаково донести дітям матеріал на уроках у великих класах, у них є спеціальна професія помічника, який працює з тими, хто не справляється із завданнями, – розповідає Грабовський. – У нас діє синдром «двійочника», – насправці двійочники не бояться помилятися, вони рухаються далі і керують нашою державою, а от відмінники бояться помилок. Чого вчить фінська система – ти можеш помилятися, але помиляючись, ти навчаєшся і рухаєшся далі».

Грабовський каже, якщо в Україні й справді хочуть якісних змін, то тим, хто працює у комітетах, варто виходити з кабінетів та виїздити на місця у школи. Вивчати проблеми та займатися поправками до закону про освіту. У комітеті освіти науки та інновацій секретарем працює ще недавня членкиня УГП Наталія Піпа. Депутатка каже, робитиме все можливе, аби вивести українську освіту на сучасний високий рівень.

«Тішуся, що маю можливість представляти напрацювання УГП в комітеті. Зараз найактивніше працюю над законом про повну загальну середню освіту, і ми вже подали поправки до того проекту, який буде розглядатися в другому читанні. Також займаюся популяризацією профільної школи. Вважаю, щоб були реформи в країні, для початку слід реформувати суд і освіту і саме це показує приклад наших сусідів: Польщі, Фінляндії, Сінгапуру, інших країн. Тільки люди, які здобувають навики, можуть творити якісь якісні зміни», – каже Піпа.

Круглий стіл Експертні рішення для парламенту від УГП, Львів, готель Асторія, 25 вересня 2019

Депутатка розповіла, над чим зараз працює.

«Профільна школа є дуже важливою, особливо три останні класи. Саме вона дає можливість визначитись, чим дитина хоче займатися, а чим ні. У нову профільну школу діти мали би прийти у 2027 році, ми запроваджуємо пілотний проект, який будем робити максимально у Львові, аби випробувати цю модель позитиви і негативи, щоби до 2027 року ми не апробовували, а вже мали з чим працювати. Будемо пропонувати повний спектр змін в освіти і конкретно пропонувати профільну школу. Тут дуже важлива комунікація».

Фото: пресслужба УГП

Відео