Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Двох львів’ян, які повернулися з Китаю, тримають у спеціальних боксах
31 Січня, 17:59

Двох львів’ян, які повернулися з Китаю, тримають у спеціальних боксах

Двох львів’ян, які повернулися з Китаю, госпіталізували у Львівську обласну інфекційну  лікарню зі симптомами респіраторних захворювань. Зараз вони перебувають у спеціальних боксах, що мають окремі входи. Про це сьогодні на брифінгу повідомив в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько, передає Zaxid.net.

Один з пацієнтів – 20-річний львів’янин – навчався у Китаї. Був далеко від міста Ухань, звідки розпочалося захворювання на коронавірус.

Інший – 40-річний чоловік – поїхав до Китаю у туристичну мандрівку, на острів Хайнянь. Через епідемію передчасно повернувся до Львова.

«У пацієнтів, які повернулися з Китаю, виявлені легкі катаральні симптоми. Вони повернулися не з визначених зоною епідеміологічної небезпеки провінцій і були госпіталізовані в інфекційну лікарню. Їм провели експрес-тести на грип. Вони негативні. Інші проби і аналізи відібрані і надіслані до Центру громадського здоров’я МОЗ України. Стан здоров’я цих пацієнтів сьогодні – близький до задовільного, у них спостерігаються легкі катаральні симптоми», – повідомив Андрій Васько.

Всіх мешканців Львівщини, які повертатимуться з Китаю і матимуть симптоми респіраторних захворювань, за словами Андрія Васька, будуть госпіталізовувати в інфекційну лікарню. Перебуватимуть у спецбоксах, які мають окремі входи, відповідну витяжку і до яких має доступ обмежене коло осіб. Медперсонал, який надає таким хворим допомогу, має індивідуальні засоби захисту.

При найменшій підозрі на новий китайський коронавірус nCoV, аналізи надсилатимуть у Центр громадського здоров’я МОЗ України. Звідти деякі аналізи скерують у референс-лабораторії, бо новий тип коронавірусу вимагає більш детального дослідження.

«Якщо буде потреба збільшити кількість місць, у нас є резервні лікарні, які будуть готові приймати пацієнтів», – сказав Андрій Васько.

Львів’яни, які зараз перебувають у боксах інфекційної лікарні, будуть там доти, поки не прийдуть результати їхніх лабораторних досліджень. Аналізи відібрані 27 і 29 січня, то наприкінці наступного тижня, за словами Андрія Васька, мали б вже знати результат.

В Україні наразі не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус серед людей, що повернулися з Китаю. Найбільша небезпека китайського коронавірусу nCoV, у тому, що він легко передається від людини до людини. Хворих на китайський коронавірус вже зафіксували у 18 країнах світу. Летальних випадків за межами Китаю нема.

У Китаї станом на 30 січня померло щонайменше 213 людей, коронавірус nCoV уже виявили у 9692 мешканців. Всесвітня організації охорони здоров’я оголосила вчора надзвичайний стан міжнародного рівня через поширення коронавірусу з Китаю.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини