Двоє підлітків зі Львівщини потрапили до лікарні через укус змії | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Двоє підлітків зі Львівщини потрапили до лікарні через укус змії
31 Травня, 15:29

Двоє підлітків зі Львівщини потрапили до лікарні через укус змії

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі від укусів змії лікують двох підлітків із Львівщини. Від початку року уже четверо дітей звернулись до медзакладу після укусу плазунів.

Про це розповіли улікарні.

17-річний підліток із Яворівського району йшов на пасовище, коли змія вискочила із трави і вкусила у ногу. Спочатку він розгубився, адже досі у їхньому селі таких випадків не траплялось. Вдома батьки викликали швидку, навіть виїхали назустріч медикам автівкою

«Потрібно було діяти швидко, адже у хлопця розвинулась важка анафілактична реакція – з’явились набряки дихальних шляхів, повік, блювання. У швидкій хлопцю ввели адреналін, і це врятувало йому життя», – розповіли медики.

13-річного Юліана зі Стрийщини змія вкусила у руку. Хлопчик сперся рукою на лавку поблизу церкви, тому не помітивши плазуна. Юнак відкинув її і побіг до батьків. Мама Юліана фельдшер, тому добре знала, як діяти. Потрібно було знерухомити кінцівку, обробити рану проточною водою чи антисептиком, накласти лід і звернутись за спеціалізованою медичною допомогою.

Старшого брата Юліана кілька років тому також лікували від зміїного укусу. Мама хлопців розповіла, що у їхньому районі таке трапляється часто, а цього року уже кілька людей звертались до неї після  укусів змій.

«Більше від наслідків дії отрути страждають діти молодшого віку і з малою масою тіла. Адже отримують більше отрути на кілограм ваги,  і тому у них може бути більш виражена симптоматика та важчий стан при ушпиталенні»,  – пояснюють лікарні.

Медики розповідають, що після укусу може з’явитись слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, також може сильно знижуватися тиск.

Окрім локальних змін у вигляді набряку, синюшності, оніміння ураженої кінцівки, може виникнути анафілаксія – життєвозагрозлива алергічна реакція на отруту. Попередити анафілаксію не можливо. Важливо вчасно отримати допомогу, а саме введення адреналіну.

Чого не можна робити після укусу змії:

  • висмоктувати отруту;
  • натискати на рану, робити надрізи;
  • припалювати місце укусу;
  • накладати джгут;
Відео