Дифтерія на Львівщині: медики зафіксували випадок небезпечної хвороби | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дифтерія на Львівщині: медики зафіксували випадок небезпечної хвороби
07 Липня, 11:00

Дифтерія на Львівщині: медики зафіксували випадок небезпечної хвороби

На Львівщині людина захворіла дифтерією. Ще два випадки підозювали, однак їх відхилили, пише Твоє Місто із посиланням на керівницю Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталію Тімко-Іванченко.

Лікарка наголосила, що усі дорослі люди, вік яких 19, 20 і 28 років, не мали відповідних щеплень.  Усі вони відчували біль у горлі, що посилювався при ковтанні. При огляді був наліт, який погано знімався.

«У першому випадку бактеріологи виділили збудник дифтерії, але не токсигенний штам. У другому – збудник подібний по будові до збудника дифтерії. У третьому – лабораторні дослідження тривають. Перші дві особи вже виписані зі стаціонару, третя продовжує лікування», – каже Наталія Тімко-Іванченко.

Вона каже, що дифтерія може поширюватись, якщо у суспільстві є багато невакцинованих людей. І наголошує, що не всім вдасться одужати. Тому рекомендує проводити ревакцинації. Дорослим вони потрібні кожні 10 років.

Додамо, дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Характеризується місцевим запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок.

Відео