Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Директора школи на Самбірщині, що молився з московським патріархатом, вже звільнили, — староста села
19 Вересня, 19:45
logo-black

Директора школи на Самбірщині, що молився з московським патріархатом, вже звільнили, — староста села

Відділ освіти Боринської громади звільнив директора однієї з шкіл села Верхня Яблунька, що на Самбірщині, який продовжував відвідувати церкву московського патріархату у час війни. Про це LMN розповіла староста села Верхня Яблунька Єва Семків. Журналісти видання побачили звернення громади до Львівської ОВА з проханням допомогти зі звільненням та вирішили уточнити ситуацію у громаді. 

51f79748-3ab6-48ca-ad43-ebf7e3b120ae

Мешканці села ще навесні на спільних зборах прийняли рішення про звільнення з Верхньояблунської школи І-ІІІ ступенів директора та вчителів, які продовжували відвідувати богослужіння у храмах УПЦ московського патріархату.

«На нараді були присутні більше 30% мешканців села – з 2158 жителів понад 700 підписали ініціативу про звільнення вчителів та директора. Жодного голосу проти. Колишній директор з 10 квітня не працює в нашій школі, зараз є лише т.в.о директора. Навіть був суд, адже директор подав заяву на громаду за ніби незаконне звільнення», — зазначила у коментарі LMN староста села.

Тоді староста на основі результатів звернулася з листом до голови Львівської ОВА з проханням звільнити вчителів. 

Також за її словами на одну з вчительок-парафіянок московського патріархату батьки написали 7 заяв за булінг над дітьми, які були прикріплені до листа. Офіційної відповіді від Козицького громада ще не отримала.

«Коли мова йде про церкву, яка освячує тих, хто вбиває наших солдат, навіть якщо церква відокремлена від держави, то в цьому питанні погляди і мова мають значення. Нам чужаків не потрібно, але на превеликий жаль є певна категорія людей, які б зустрічали таких з хлібом, сіллю. Ні в час війни, ні в мирний не може в Україні правити московський патріархат. От в Дрогобицькій громаді давно цю парафію закрили», — каже Іван Вовк, який тимчасово виконує обов‘язки директора школи. 

Олена Лещенко

Схожі новини