Врятувати львівських дошкільнят можливо: рецепт | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Врятувати львівських дошкільнят можливо: рецепт
03 Жовтня, 14:00

Врятувати львівських дошкільнят можливо: рецепт

Юлія Степанюк

2018 рік не став для львівських дошкільнят винятком. Тут, як і у попередні роки, чимало діток не потрапили у ДНЗ – місць на всіх не вистачило.

“ЛМН” спробувала дізнатися, чи є виходи із цієї ситуації.

Елементарно – відремонтувати!

«Дитячі садочки – дітям!» – звичайна публічна у група у соцмережі Фейсбук. Тут львів’яни спільно із депутатами знайшли чимало будівель, які колись були садками, а зараз просто пустують. Є надія, що усі ці будівлі врешті-решт будуть відновлені і переобладнані для дітей.

Наразі є 10 об’єктів, які визначені як дошкільні навчальні заклади, але з тих чи інших причин перебувають у непридатному стані. Чому? Управління освіти роками проводить там ремонтні роботи, які ніяк не можуть закінчитись. Якби ці заклади працювали, то близько 1000 (!) малюків змогли б піти у дитсадок.

Окрім того, є об’єкт на вулиці Ревуцького, який більше двох років тому передали приватній фірмі «Ерудит».

“Ця фірма, згідно договору, була зобов’язана відновити роботу дошкільного навчального закладу. Але, станом на сьогоднішній день, садочок на вул. Ревуцького не тільки не відновлений, він знищений. Без жодного дозволу там почали реконструкцію, замурували вікна”, – розповів депутат Львівської міської ради Сергій Івах.

Обіцяли відновити частину дитсадка до 1 жовтня, але ніяких змін не відбулось.
Також є об’єкти, визначені як ДНЗ, але перебувають у приватній власності. Серед них будівлі на вул. Шевченка 370а, вул. Сміливих, 26, вул. Медової Печери, 13.

Ще одне приміщення, в якому міг би бути садочок – на вул. Клепарівській, 31. Поряд, на Клепарівській,31а працює ДНЗ № 96. Натомість будівля на тому ж подвір’ї просто пустує.

 

Так виглядає діючий ДНЗ на вул. Клепарівській 31а
А це занедбана будівля на вул. Клепарівській 31

Є сподівання на об’єкт за адресою вул. Виговського, 1а. У зруйнованому приміщенні колишнього садочка працює школа мистецтв №11. В одному крилі приміщення діти вчаться грати на музичних інструментах, а в іншому – живуть безхатьки і жахлива антисанітарія.

На щастя, там починається капітальний ремонт, а школу мистецтв переселяють на вул. Кричевського, 61. Обіцяють, до кінця 2019 року садок буде повністю відремонтовано.

Проте реставрація занедбаних садків – не єдиний спосіб

«Збільшити кількість садочків у місті можна і шляхом будівництва нових. Зробити це можна завдяки ухвалі щодо інвестиційних угод. Потрібно ставити умови будівельним компаніям, яких у Львові багато і вони потужні,» – пояснює Сергій Івах.

За його словами проблему із садками у Львові до 2019 року можна цілком вирішити. Було б бажання…

Відео