«Дитина, яка є свідком насилля в сім`ї, прирівнюється до жертви» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Дитина, яка є свідком насилля в сім`ї, прирівнюється до жертви»
20 Грудня, 13:31

«Дитина, яка є свідком насилля в сім`ї, прирівнюється до жертви»

Марта Занюк

У Львові, Жидачівському, Золочівському та Сокальському районах та Червонограді працюють мобільні бригади, які реагують на випадки домашнього насильства. На початку 2018-го ЛОДА і фонд ООН у галузі народонаселення підписали меморандум про співпрацю.

У її рамках і створені ці мобільні бригади. Їхнє завдання – надавати соціальну та психологічну допомогу.

За цей час бригади здійснили понад тисячу виїздів.

 «На сьогодні Львівщина є єдиною серед західних областей, яка має мобільні бригади. Це пілотний проект,  – розповідає  LMN директор департаменту соціального захисту населення Львівської області Наталія Кузяк. – Обрали ці райони, бо саме там виявили найбільше випадків домашнього насилля. Зокрема у багатодітних сімей. Спеціалісти львівської бригади працюють у Львові або ж можуть виїхати в інші райони».

У мобільній бригаді є три людини: два соціальні працівники та один  психолог. Бригада не виїжджає безпосередньо на випадок насилля. Коли в родині трапилася якась сварка чи бійка, то найперше реагують правоохоронці. Поліція інформує мобільну бригаду і та надає подальшу допомогу.

У кожному районі мобільні бригади мають свій графік виїздів.

«Люди можуть звертатися до бригад в офіс, а можуть дзвонити і просити виїхати на місце. Бо ніхто тиснути не буде, все за бажанням. Зараз працюємо і з дітками, бо дитина або інша особа, яка є свідком домашнього насильства,  прирівнюється до жертви», – повідомила Наталя Кузяк.

Найчастіше домашнє насилля є в тих сім`ях, де чоловіки зловживають алкоголем.

«У Львові нещодавно  була ситуація, коли жінка серед ночі викликала поліцію, бо чоловік був п’яний. Його забрали, але наступного дня він розплакався і сказав: «Я так більше не буду, на мене щось найшло». Хоча  таке вже не вперше. Жінка свою заяву забрала зі словами « Та то мій чоловік, я його вибачила». Але це все одно повторюється через деякий час”, – розповіла директорка департаменту.

З кожною сім`єю мобільні бригади працюють індивідуально.  Комусь потрібен один день, хтось приходить за допомогою декілька місяців, а до когось  можуть просто навідуватись час від часу, запитати, чи потрібна допомога.

«Наприклад,  чоловік випиває, бо в нього нема роботи, – каже Наталія Олегівна. – Ми можемо допомогти йому стати в центр зайнятості на облік, знайти роботу, допомогти сім`ї прилаштували маленьких дітей в садочок. Тому що зазвичай саме такі побутові проблеми є причиною домашнього насилля».

За статистикою, у Львівській області 2, 5 тис. жінок і близько 400 чоловіків страждають від домашнього насилля. Загалом, за 10 місяців бригади працювали з 1030 жертвами. Серед них 740 жінок, 168 діте та 122 чоловіки.

Адреси мобільних бригад:

  1. Львівська обласна – м. Львів, вул.Митрополита Андрея, 10, каб. 113. Тел. 063 953 38 60, 066 278 96 51.
  2. Сокальська районна  – м. Сокаль, вул. Шептицького, 6; м. Червоноград, вул. Миру, 5. Тел.063 954 81 27, 066 279 64 57
  3. Золочівська районна – м. Золочів, вул. Чорновола, 3. Тел. 063 968 70 10, 066 306 59 57.
  4. .Жидачівська районна – м. Жидачів, вул. Шашкевича, 2. Тел. 063 968 70 51, 066 306 59 78.
Відео