Дитина загинула при пологах: на Львівщині суд виніс вирок акушерці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Дитина загинула при пологах: на Львівщині суд виніс вирок акушерці
31 Серпня, 16:35

Дитина загинула при пологах: на Львівщині суд виніс вирок акушерці

На Львівщині суд виніс вирок акушерці, яку звинувачували у бездіяльності професійних обов’язків, що призвело до смерті дитини при пологах. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.   

18 грудня 2016 року у породіллі виникло передчасне часткове відшарування плаценти, що викликало потребу у проведенні кесаревого розтину, на який в лікарів було 15 хвилин.

Своєю чергою акушерка не розпочала підготовку до проведення операції та не повідомила завідувача відділення про цей випадок, відповідно вчасно не прийняла рішення про зміну тактики розродження та надалі ведення пологів.

Операцію провели через понад дві години. Як наслідок, недбалість лікарки призвела до смерті дитини.  

«Попередити анатальну загибель плоду можна було терміновим кесарським розтином. Якби операція була розпочата о 6-7 ранку, плід був би живий. Якщо є кров`янисті виділення, то це вже має занепокоїти лікаря і жінку везуть в операційну. За всі наслідки, що відбуваються у відділенні, несе відповідальність черговий лікар. Щодо налагодження організаційної роботи в середині лікарні, то це питання не відноситься до експертного дослідження», – йдеться у повідомленні.

Свою вину жінка у суді не визнала, зазначивши, що таку операцію не могла розпочати, адже може тільки асистувати. У судді вона просила про виправдувальний вирок. 

Опираючись на покази свідків та очевидців, суд виніс вирок за статтею ст. 140 ККУ (Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього) у вигляді 2 років позбавлення волі.

Однак на підставі ст. 49 ККУ (звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності) жінку звільнили від кримінальної відповідальності. 

Відео