«Дитині з кожним днем важче дихати та ходити»: школярці із Самбірщини треба зібрати 300 тис грн на операцію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Дитині з кожним днем важче дихати та ходити»: школярці із Самбірщини треба зібрати 300 тис грн на операцію
12 Квітня, 14:04
logo-black

«Дитині з кожним днем важче дихати та ходити»: школярці із Самбірщини треба зібрати 300 тис грн на операцію

14-річна Тетяна Бабич із села Смеречка, що у Самбірському районі, потребує негайної дорогавартісної операції. У дівчинки вроджена вада хребта, зрослися хребці грудного та поперекового відділів. Від такого викривлення, Тетянці стискає легені, вона терпить невимовний біль. Допомогти може лише оперативне втручання, на яку дуже потрібні гроші.

«Коли донечці був рік, я помітила, що у неї якісь проблеми з ніжкою. Тоді зверталася до медиків, але всі в один голос казали – минеться. Одна ніжка у неї була рівненька, а іншу крутило наче убік. Вже до 7 років, проблему стало помітно очевидно. Дитина не могла стати на ніжку повністю, лише на пальчики, в коліні нога просто не випрямлялася. Тоді лікарі провели операцію і наче все було гаразд. Але через кілька років проблема визріла у хребті», – розповідає Леся Бабич, мати дівчинки.

Як пояснюють лікарі матері дівчинки – у неї вроджена аномалія хребта – зрощення хребців у грудному та поперековому відділах, простіше кажучи хребет поступово викривляє буквою «s». Крім того  у Тетянки у двох місцях зрощені по два ребра. Вся ця проблема не дає дитині дихати, тисне на легені. Дівчинка відвідує звичайну школу, але з кожним днем її дається це важче.

«Вона може просто пересуватися коридором в школі і раптом її щось сильно здавлює в грудях, сковує рухи. Іноді просто задихається. Вночі спить лише на одному боці. Якщо у нормальної людини легені розвинені до позначки 8, то у моєї дочки до 4. Ми придбали для неї бігову доріжку, працювали багато, займалися, але розтягнути їх змогли лише до 6. Лікарі застерігають – йде до гіршого. Якщо цього процесу не зупинити, може бути непоправне», – додає мати дівчинки.

Щодо діагнозу Тетянки Бабич радилось чимало лікарів. Зокрема її випадок розглядали і фахівці з Іспанії, і з Польщі. Всі в один голос твердили – випадок унікальний і важкий, як допомогти – розводили руками.

«Аж тут, торік приїжджали лікарі з Америки. Наш ведучий лікар Ігор Курілець консультувався щодо Тетяни з ними. Вони дійшли висновку – треба оперувати. Через карантин втручання постійно відкладали. А тепер назначили на 9 травня. До цього часу мусимо пройти всі обстеження та зібрати чималу суму коштів. Операція обійдеться в 300 тисяч гривень», – каже Леся.

Жінка додає, що все, що могли самостійно зібрати –  вже заклали у потрібну суму. Зичили у родичів та друзів. Крім того перейшлись ближніми селами та зібрати ще трохи. Допомагають і волонтери, які проводять благодійні концерти. Загалом 150 тисяч гривень родина вже має. Аби зібрати решту, звертаються до всіх небайдужих.

«З’явився шанс, що моїй дитині полегшать життя. Мені як матері – це дуже важливо. Моя дівчинка житиме і, можливо, повноцінно ходитиме та зможе дихати на повні груди. Звертаюсь до всіх небайдужих – допоможіть нам у цьому!».

Крім операції Тетянці Бабич потрібно кошти ще на обстеження, а потім й на реабілітацію. Тому зібрати родині треба ще щонайменше 250 тисяч гривень. Не будьте байдужими!

Надсилати гроші можна за реквізитами:

Бабич Леся Миколаївна –

5167 8032 2677 4136 – (Ощадбанк)

Бабич Леся Миколаївна (Райффайзен банк Аваль) – 4149 5010 2023 7955

Бабич Катерина Миколаївна ( сестра)

Катя Бабич ПриватБанк – 4149 6090 0353 5707

Відео