Джавеліна і Байрактар: як у 2022 українці називають своїх дітей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Джавеліна і Байрактар: як у 2022 українці називають своїх дітей
28 Липня, 11:18

Джавеліна і Байрактар: як у 2022 українці називають своїх дітей

За перше півріччя 2022 року в Україні народилось 104 905 немовлят. Більшість українців при виборі імен для своїх малюків надають перевагу все ж традиційним іменам. Однак є й ті, хто хоче виділитися і дати дитині ім’я «не як у всіх». Про це повідомили у Міністерстві юстиції.

У відомстві зауважують, що на вибір імен для новонароджених українців повпливала й повномасштабна війна. У суспільстві з’явились нові слова, які стали активно використовувати, зокрема ті, які пов’язані з новими видами зброї.

Відтак серед жіночих неординарних імен є Аделіна-Джавеліна, Джавеліна, Квітослава, Дзвенислава, Червонка, Йордана, Євангеліна, Чіамада-Аделіна, Фрея, Жасмін, Хозяйка, Аріель, Зореслава, Міссі.

Серед чоловічих – Артур-Байрактар, Ян-Джавелін, Миролюб, Варфоломій, Князь, Северус, Зореслав, Моісей, Лорд, Марілуіз, Миродар, Добромир, Граф.

Серед традиційних імен, якими українці найчастіше називали немовлят, найпопулярнішими жіночими стали Анна, Софія, Марія, Вікторія, Анастасія, Соломія, Олександра та Поліна.

Разом із тим у Мін’юсті відзначають, що популярності набирає також ім’я Стефанія після перемоги українського гурту Kalush Orchestra на «Євробаченні-2022» з однойменною піснею.

Найпоширенішими чоловічими іменами в Україні у першому півріччі 2022-го стали Артем, Олександр, Максим, Богдан, Марк, Дмитро та Михайло.

Відео