Джонсон і Столтенберг прогнозують, що війна скоро не закінчиться | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Джонсон і Столтенберг прогнозують, що війна скоро не закінчиться
19 Червня, 13:03

Джонсон і Столтенберг прогнозують, що війна скоро не закінчиться

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що світу треба готуватися до затяжнеої війни в Україні, оскільки путін перейшов до військової кампанії на виснаження. Про це йдеться в його колонці у британському виданні The Sunday Times, повідомляє ВВС news Україна.

“З прикрістю зазначу, що нам треба готуватися до затяжної війни, бо Путін перейшов до військової кампанії на виснаження, намагаючись стерти українські сили дедалі більшою силою. Сполучене Королівство й наші друзі мусять реагувати, а саме забезпечити Україну необхідними стратегічними ресурсами, аби вистояти і зрештою здобути перемогу”, – написав Джонсон.

На його думку, усе залежить від того, чи здатна буде Україна збільшити свою спроможність відвоювати загарбані території у той час, поки росіяни “будуть прискорено збирати ресурси для нової атаки”.

“Наше завдання полягає в тому, аби час все-таки став союзником України в цій ситуації”, – додав він.

Майже одночасно з’явилась заява генсека НАТО Єнса Столтенберга про те, що війна в Україні може тривати роками, але постачання українській армії найсучаснішого озброєння збільшить шанси на звільнення Донбасу з-під контролю росії.

“Ми повинні готуватися до того, що це може зайняти роки. Ми не повинні зупинятися в підтримці України. Навіть якщо витрати високі не тільки на військову підтримку, а також через зростання цін на енергоносії та харчі”, – цитує Столтенберга агентство Reuters.

Додамо, що раніше про далеку перспективу закінчення війни сказав секретар РНБО України Олексій Данілов.

“Ситуація на передовій напружена, складна, і я не з тих, хто вважає російську армію слабкою. У них дуже великі ресурси, і вони їх сюди привезли, – сказав Данілов канадському виданню The Globe and Mail. – Це не лякає наших воїнів. Ми тримаємо свої позиції. Час від часу ми проводимо контратаки. Але війна все ще триває, і ми далекі від її завершення”.

Відео