Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Дзюдо виховує в людині стриманість”, – тренер (ВІДЕО)
03 Лютого, 21:22
logo-black

“Дзюдо виховує в людині стриманість”, – тренер (ВІДЕО)

Марія Оринчак

Наприкінці минулого тижня у Львові відбувся Чемпіонат України з дзюдо серед кадетів – спортсменів, яким близько 18 років. Понад 600 учасників зі всіх куточків України змагались за звання чемпіона на легкоатлетичному манежі Навчально-спортивної бази літніх видів спорту. 

“Рівень дзюдо в Україні, на Львівщині зокрема, останнім часом зростає – збільшується кількість шкіл, кількість охочих займатись, збільшується і фінасування з місцевих бюджетів, – розповідає LMN тренер з дзюдо Юрій Хоркавий.  

Частина дітей приходить на дзюдо за власним бажанням. Ще частину, як розповідає тренер, приводять батьки і навіть дідусі та бабусі, які раніше займались цим видом спорту. 

“Дзюдо, перш за все, розвиває виваженість, саме тому багато батьків обирає цей вид спорту для дітей. Як і всі види спорту, дзюдо також розвиває самодисципліну. Але ось виваженість і стриманість можна знайти саме у японських єдиноборствах, таких як дзюдо. 

Поки на Львівщині дзюдо активно розвивається в обласному центрі. Хоча уже функціонують секції у Новояворівську та Стрию.

“Звісно, хотілось би, аби дзюдо розвивалось не тільки у Львові, а й в області. Але для цього потрібні фахові тренери, які хотітимуть працювати у районах”, – наголошує Старший тренер збірної України по дзюдо Сергій Дребот.

Учасники змагань перед сутичками уважно вивчають тактику суперників та тренуються зі друзями по секції.

photo5314462562521296121

“По суті, займаюсь дзюдо вже половину свого життя – сім років із 15. Раніше здобувала багато винагород на міжнародних турнірах різних, але чемпіонкою України ще не ставала. Дуже мрію про цей титул. Обрала дзюдо, бо бачила, як мама займається. Щоправда, мене вона спочатку пускати не хотіла, казала, що це зовсім недівчачий вид спорту. Але так вже рік за роком, рік за роком – тепер не уявляю життя без дзюдо,” – розповідає  LMN закарпатка Юлія Штефаняк. 

Схожі новини