Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Екологи розповіли, де на Львівщині найбільше борщівника та як з ним боротись
03 Серпня, 20:12

Екологи розповіли, де на Львівщині найбільше борщівника та як з ним боротись

Найбільші осередки борщівника цьогоріч зафіксовано у Турківському районі – тут він простягся аж на 218 гектарах, далі за кількістю борщівника йде Старосамбірський район з показником 87 га та Дрогобицький, у якому борщівник росте на 59 гектарах.

Як розповідають у департаменті екології Львівської ОДА, борщівник доволі агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід, монополізує територію. У борщівника Сосновського отруйний сік, який викликає важкі фотохімічні опіки у людей і тварин.

Найефективнішим методом боротьби з борщівником Сосновського, який тільки починає проростати, є метод зрізання лопатою основи на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту. Ще один варіант – хімічний метод боротьби. Першу обробку проводять коли висота рослин не перевищує 50 см, що дозволяє безпечно проникнути в центр його заростей. Однак, необережне використання такого методу може призвести до ураження інших рослин, мікроорганізмів, комах, забруднення водойм.

Якщо борщівник Сосновського росте поряд намагайтеся його знищити, але обов’язково застосовуйте наступні поради:
  • ніколи не ведіть боротьбу, не захистивши шкіру та очі, адже від моменту потрапляння соку на шкіру до виникнення хімічного опіку може прийти значний період часу;
  • пам’ятайте, сік борщівника стає небезпечним і здатним спричиняти опіки під дією сонячних променів;
  • найкращими методами боротьби з борщівником є скошування в період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація рослини та повторне цвітіння;

 

Схожі новини