Економія електрики: кілька простих способів, що допоможуть у непростий час | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Економія електрики: кілька простих способів, що допоможуть у непростий час
03 Листопада, 13:50
logo-black

Економія електрики: кілька простих способів, що допоможуть у непростий час

Ми настільки звикли до вільного доступу до електроенергії, що навіть не задумувались наскільки важливу роль вона відіграє у повсякденному житті. Через жовтневі удари росії по енергетичній інфраструктурі України сотні населених пунктів частково чи повністю були знеструмлені, решту людей попросили економити благо цивілізації. От тільки як його економити, розуміли не всі.

Розповідаємо найпростіші способи, які допоможуть відчутно зменшити обсяг використання електроенергії. 

Розетки

 

У різних країнах Європи іноді проводять для людей спеціальні тренінги, на яких вчать енергозбереженню. Марʼяна, українка, що давно живе у Німеччині, розповіла LMN, яким було її здивування, коли на такому заході учасників просили просто вимикати усі прилади з розеток:

“Ми ж звикли, що телевізор, мікрохвильова піч, зарядки до гаджетів та інше завжди підключене до розетки. Але ж насправді ми не користуємось цими приладами постійно. Так, якщо прилад не працює, він споживає не так багато електрики, можливо навіть дуже мало. Але порахуйте, скільки таких речей підключені до електромережі у вашому будинку, а ще у сусідів, у сусідів сусідів і так далі”.

Тож з розетками все дуже просто: витягуйте “шнури”, якщо прилад вам не потрібен зараз. 

Лампочки

 

Світло у ванній, світло у коридорі, світло на кухні… Ми любимо гарно освітлене приміщення, у ньому значно приємніше перебувати. Але давайте відкладемо ці приємності до кращих часів. А зараз спробуємо вмикати світло лише там, де справді потрібно.

Дуже банальна і на перший погляд навіть смішна порада, але дієва: протріть лампочки та плафони світильників від пилу. Взагалі робіть це частіше, часто через це освітлення тьмяне і ми використовуємо додаткові лампочки, бра чи настільні лампи. Різні дослідження вказують, що пил може “зʼїсти” 20% випромінюваного світла!

Зрештою, якщо ви ще не змінили лампочки на енергозберігальні, зробіть це. 

Холодильники та “морозилки”

Тут порад небагато, але вони дієві, оскільки це саме ті прилади, які увімкнені в розетку постійно. 

Якщо ваш холодильник та “морозилка” належать до тих, які слід розморожувати, обовʼязково робіть це вчасно. Через намерзлий лід техніка збільшує використання електроенергії, а нам це не потрібно.

Теплі страви так чи інакше не варто класти до холодильника, а зараз тим паче. Бо знадобиться додаткова енергія, аби тепле охолодити до температури у холодильнику.

Інші способи

  • коли заряджаєте телефон, стежте за зарядкою і вимикайте, як тільки гаджет зарядився. Часто ми ставимо річ заряджатись на всю ніч. У цьому немає потреби;
  • старайтеся користуватись новішою технікою, вона використовує менше електроенергії, ніж старіші прилади;
  • утепліть житло, подбайте, аби холоди не тікав крізь вікна та інші шпарини;
  • у духовці можна одночасно готувати кілька страв, поставивши дві посудини поряд. Духовка – той прилад, який використовує дуже багато електроенергії;
  • не переводьте компʼютер у режим сну, якщо не працюєте за ним, а вимикайте зовсім.


Можливо, такі способи на перший погляд здаються надто простими чи не дуже ефективними, але у комплексі вони точно допоможуть зекономити не лише використання електрики, а й ваші гроші. 

Відео