Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Економіст розповів, що буде з гривнею перед зимовими святами
03 Грудня, 20:27

Економіст розповів, що буде з гривнею перед зимовими святами

До кінця року експерти очікують незначну девальвацію гривні. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

«Ситуація залишатиметься відносно стабільною. Будемо спостерігати незначну девальвацію у межах 10-20 копійок – це сезонне явище і вплив макроекономічних показників. Але якихось «шоків» я не передбачаю», – каже Василь Юрчишин.

Він зазначає, що важливе значення має співвідношення гривні до долара, а от «гривня – євро» не піддається впливові в Україні, адже визначається за курсом до долара в Україні та співвідношенням долар – євро на міжнародних ринках.

У минулі роки перед зимовими святами на курс мали вплив також українські заробітчани, які повертались з-за кордону у грудні. Але цього року їхній вплив на курс буде геть незначним, вважає Василь Юрчишин.

«Люди через карантин обмежені у пересуванні. Багато українців думають про виїзд на заробітки в Європу, однак послаблень там найближчим часом не буде, тож цей фактор теж не матиме суттєвого впливу на валютному ринку. Не є також дестабілізуючим фактором зайнятість та безробіття в країні»,додає експерт.

Василь Юрчишин зазначає, що Нацбанк зараз, як і раніше, проводить виважену курсову політику і втручання на міжбанківському ринку відбуваються лише в тому випадку, коли спостерігаються значні дисбаланси між попитом і пропозицією, щоб збити панічні спекулятивні настрої. Впродовж минулих трьох тижнів інтервенції не проводилися.

Фото: з відкритих інткрнет-джерел

Схожі новини