Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Екскерівника міграційної служби Львівщини, якого затримували на хабарі, виправдали
28 Жовтня, 09:43

Екскерівника міграційної служби Львівщини, якого затримували на хабарі, виправдали

Львівський апеляційний суд вдруге скасував вирок проти колишнього керівника Державної міграційної служби у Львівській області Олександра Погорецького та його заступника Ореста Барана. Їх звинувачували у систематичному хабарництві, повідомляє “Судовий репортер”.

У вересні 2014 року Погорецкого та Барана затримали на хабарі $2 тис та 4 тис грн від керівника підрозділу міграційної служби у Перемишлянах. За цю винагороду керівництво ДМС мало не створювати штучних перешкод у його службовій діяльності, передає Zaxid.net.

Після свого затримання на хабарі Олександр Погорецький заявив, що це спланована проти нього провокація.

Під час слідства виявилося, що випадок з перемишлянським підлеглим був не першим вимаганням хабарів Погорецьким і Бараном. Посадовці систематично брали гроші у своїх підлеглих. За це вони залишалися на своїх посадах. Правоохоронці задокументували ще два факти такого вимагання – від керівників територіальних підрозділів ДМС у Миколаївському та Самбірському районах.

У грудні 2016 року Галицький районний суд Львова визнав Погорецького і Барана винними і призначив п’ять років позбавлення волі. Однак це рішення скасував апеляційний суд, який повернув справу на новий розгляд. У липні 2018 року Галицький райсуд повторно розглянув справу і вдруге визнав винними Погорецького та Барана та засудив їх до 5 років ув’язнення з конфіскацією майна. На цей вирок адвокати експосадовців знову подали апеляційну скаргу.

Протягом розгляду цієї справи Погорецький і Баран були на волі – за них внесли застави по 48,7 тис. грн. 11 жовтня 2019 року Львівський апеляційний суд розглянув цю справу і скасував вирок першої інстанції. Основними аргументами для скасування були помилки правоохоронців під час збору доказів. Суд визнав недопустими докази, отримані в результаті негласних слідчих розшукових дій (аудіо- та відеозаписи, записи телефонних розмов). Також суд відхилив як докази письмові заяви керівників Самбірського і Миколаївського відділення ДМС. Зазначив, що скарги були написані посадовцями за три місяці після вимагання хабарів. Апеляційний суд також відхилив ще один важливий доказ слідства – аудіозапис розмови з телефону керівника Перемишлянського відділу ДМС, під час якої у нього нібито вимагали хабар.

Суддя Львівського апеляційного суду Олег Березюк скасував обвинувальний вирок і закрив цю справу. Суд також повернув сплачені за обидвох чоловіків застави.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини