Експерти підтвердили осудність вбивці Дарії Косенок | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Експерти підтвердили осудність вбивці Дарії Косенок
01 Лютого, 13:35

Експерти підтвердили осудність вбивці Дарії Косенок

Експерти встановили, що вбивця вбивстві 19-річної львівської студентки Дарії Косенок симулює психічний розлад. Про це повідомляє Zaxid.net.

Київський міський центр судово-психіатричної експертизи спростував попередні висновки львівських експертів про неосудність 20-річного Нестора Литвинчука. Вони повідомили, що винуватець психічно здоровий, а свою хворобу він симулює, щоб уникнути покарання за вбивство.

Київський міський центр судово-психіатричної експертизи провів незалежну судово-психіатричну експертизу щодо Нестора Литвинчука. Їхні висновки виявилися прямо протилежними до попередніх висновків львівських психіатрів, які визнали хлопця неосудним.

Київські експерти повідомили, що у винуватця не було ознак психічної хвороби на момент скоєння злочину. Більше того, зараз він теж здоровий і не потребує примусового лікування.

«За своїм психічним станом у період часу, до якого відноситься правопорушення, в скоєнні якого Литвинчук Н.О. обвинувачується (29.03.2021), він міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. У теперішній час у Литвинчука Н.О. не виявлено ознак будь-якого психічного розладу. У теперішній час у Литвинчука Н.О. виявлено ознаки симуляції. За своїм психічним станом у теперішній час Литвинчук Н.О. може усвідомлювати свої дії та керувати ними», – сказано у висновку київських психіатрів.

Батьки дівчини вважають, що хлопець мав би бути засуджений на довічне ув’язнення, оскільки вбивство було скоєно з особливою жорстокістю. Наступне засідання суду заплановане на 8 лютого.

Додамо, результати експертизи у Львівській психіатричній лікарні визнали Нестора Литвинчука неосудним. Проте львівські експерти не змогли з’ясувати, чи був Литвинчук психічнохворим на момент вчинення вбивства, чи вже опісля. Тому було рекомендовано провести додаткову судово-психіатричну експертизу. Батьки дівчини заявляли, що винуватець «косить під хворого» та наполягали на проведенні незалежної експертизи.

Нагадаємо, що жорстоке вбивство сталося у Львові 29 березня минулого року. Литвинчук запросив в орендовану на добу квартиру студентку, яка хотіла розірвати з ним стосунки. Наступного дня її знайшли мертвою – з численними ножовими пораненнями в груди, зокрема, у серце та легені. Нестора Литвинчука поліцейські оперативно затримали у Східниці. Там він переховувався в одному з хостелів. Під час затримання винуватець зізнався у скоєному.

Відео