Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Експерти розповіли, коли подешевшають помідори
16 Липня, 17:43
logo-black

Експерти розповіли, коли подешевшають помідори

Антоніна Скляренко

Середина літа, а ціна на томати не опускається нижче 30 грн за кілограм. Чи подешевшають ще помідори і чи зможуть зробити зимові закрутки львівські господині, цікавилась LMN.

«Торік в такий час вже були ґрунтові помідори. Із Півдня починали завозити, на оптових ринках їх можна було купити по 6-7 гривень за кіло. Такі, що беруть на томатний сік, – ще дешевше – за 2 гривні. Цього року не вистачає навіть, аби сім’ю нагодувати. Зважиш два-три – і 20 гривень заплатиш», – говорить львів’янка Оксана Періг.

У вівторок зранку купляє томати на ринку «Санта-Барбара» у Львові. Тут ціни на помідори коливаються від 38 до 42 грн за кілограм. Ще дорожче обходяться рожеві томати сорту «Малинівка» або жовті. Дешевше купити можна на оптовому ринку «Шувар», тут кілограм овочів коштує 24-30 гривень, 38-40 грн – сортові види.

«Продаємо зараз херсонські, закарпатських нема. Самі дивуємось, що дорого, торік люди вже на закрутки брали. А тепер не всі й на кілограм зважуються. Нам не пояснюють, чого так дорого, але попереджають, що дуже дешевше вже й не буде», – каже одна із продавчинь на ринку.

«Вже маємо перші ґрунтові томати із Півдня України, але порівняно із минулим роком, ціна на помідори в рази більша. Замість 7 гривень, як було в липні 2018 року, – 15-17 гривень зараз. Чому так дорого? Причина комплексна. По-перше, цього року скоротилися площі під засадження томатами. Мова йде як про ґрунтові площі, так і тепличні. Все через зменшення попиту з боку переробної галузі, яке розпочалось кілька років тому. Попит на ґрунтовий томат в населення теж знижується. У нас менше почали консервувати, більше споживають свіжих овочів. Магазини ж віддають перевагу помідорам в ідеальному співвідношенні смаку та зовнішнього вигляду. Виростити такий томат у відкритому ґрунті сьогодні дуже важко, а у теплицях недешево. Тому іноді імпортні томати можуть бути дешевшими, ніж вітчизняні, і їх більше закупляють для продажів», – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Спеціаліст розповідає, цього року на ціну помідорів вплинула також погода.

«Господарства на Закарпатті втратили частину врожаю через дощі та масове підтоплення теплиць. Через затяжні опади затрималось збирання томатів і на Півдні України. Крім того, малі фермерські господарства, які у цей період вже продавали свою продукцію у нас на ринку, цього року закинули свою роботу і виїхали на заробітки закордон, – додає Гетьман. – Думаю, найнижчою ціна на томати буде у першій половині серпня. Тим, хто чекає на дешевші овочі, аби зробити консервації, доцільно купляти помідори саме у цей період».

Фото: ілюстративне

Схожі новини