Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Експерти визначили найкращий ескіз Великого герба України
19 Листопада, 19:45

Експерти визначили найкращий ескіз Великого герба України

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти підбило підсумки конкурсу на найкращий ескіз Великого державного герба України. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Найкращою визнали роботу Олексія Кохана, який також є співавтором Малого герба України.

«Ескіз-переможець містить обов’язкові елементи для великого Державного Герба, зокрема: герб Війська Запорозького, воїна-козака, лицаря з мушкетом та знак Княжої держави Володимира Великого, тобто малий Державний герб», – зазначив Ткаченко на своїй сторінці у Facebook.

0b0811cf-d5b9-4d6e-bbc3-66d549cd6ea8

Найкращий ескіз обирало журі, до якого входили фахівці з геральдики, історії, юриспруденції та мистецтвознавства.

Очолював журі Андрій Гречило, який так само, як і переможець конкурсу, є співавтором Малого герба України.

Усього в конкурсі брали участь 112 робіт-претендентів.

«Журі отримало 125 робіт. З них до конкурсу було допущено 112 робіт. Пройшло кілька турів голосування, в результаті визначено переможця. Не було призначено другу премію, проте було призначено третю премію. Я радий, що сьогодні оргкомітет ухвалив рішення і було обрано переможця. І цей переможець Олексій Кохан. Відповідно з ним Мінкульт укладе угоду», – цитує Ткаченка «Укрінформ».

Наразі Великого гербу в України немає – за 29 років незалежності його так і не змогли затвердити. Нинішня спроба буде четвертою. Востаннє уряд затверджував проєкт Великого державного герба в 2009 році, проте тоді його не підтримала Верховна Рада.

Схожі новини