Експосадовиця Львівської мерії проведе за ґратами 7 років за любов до хабарів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Експосадовиця Львівської мерії проведе за ґратами 7 років за  любов до хабарів
29 Вересня, 16:53

Експосадовиця Львівської мерії проведе за ґратами 7 років за любов до хабарів

Сихівський районний суд Львова виніс вирок ексочільниці Сихівського відділу соціального захисту Марії Максимів. Жінка є причетною до незаконного виїзду ухилянтів за кордон. Зокрема, за гроші вона допомагала оформити їм групу інвалідності, а після цього чоловіки могли безперешкодно виїхати за кордон. Суд призначив їй 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це пише «Zaxid.net».

Як вказано в матеріалах справи, 13 червня 2022 року 48-річна Марія Максимів отримала від чоловіка призовного віку 1300 доларів США хабаря. За ці гроші вона пообіцяла виготовити довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), за якою чоловіку присвоювалась ІІІ група інвалідності, що дозволяє йому перетинати кордон в умовах воєнного стану. При цьому чоловік не проходив медкомісії на встановлення групи інвалідності і документів на це не подавав.

У суді Марія Максимів своєї провини не визнала. Вона стверджує, що хабарів не вимагала і не отримувала й довідки про інвалідність ухилянту не виготовляла. За її словами, чоловік консультувався з нею щодо отримання пенсії.

Однак чоловік, який хотів із довідкою про інвалідність перетнути кордон, у суді розповів, що шукав законний спосіб виїхати. Друг порадив йому звернутись до Марії Максимів, яка під час особистої зустрічі повідомила, що зможе виготовити довідку про інвалідність за 1300 доларів США. Перед цим вона попросила гроші та копію паспорта, а також попросила  чоловіка оформити пенсію, надавши довідку МСЕК.

«Після цього він звернувся в поліцію, де правоохоронці дали йому мічені гроші, які 13 червня він передав Марії Максимів. У серпні посадовиця повідомила чоловіку, що його документ готовий. У довідці було зазначено, що через хворобу йому присвоєна ІІІ група інвалідності, хоча насправді ніяких хвороб він не мав і стверджує, що сподівався отримати законні документи для виїзду закордон», – йдеться у повідомленні.

Марію Максимів затримали «на гарячому» – під час передачі довідки у її кабінеті на проспекті Червоної Калини, 66. В суді слідчі оприлюднили аудіозапис розмови, який підтверджує, що за виготовлення довідки посадовиця міської ради вимагала 1300 доларів, зазначивши, що її друг вже за таким документом виїжджав.

Суддя Сихівського райсуду Ольга Бойко визнала Марію Максимів винною в організації незаконного перетину кордону за ч. 3 ст. 332 та призначила їй 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. На цей вирок можна подати апеляцію.

Зазначається, що у вироку суду вказано, що наразі Марія Максимів безробітна. У Львівській міській раді повідомили, що її звільнили з посади 19 серпня 2023 року.

 

Відео