Елітні авто на мільйони: правоохоронці, судді та чиновники оновили власний автопарк — “Схеми” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Елітні авто на мільйони: правоохоронці, судді та чиновники оновили власний автопарк —  “Схеми”
19 Грудня, 16:09

Елітні авто на мільйони: правоохоронці, судді та чиновники оновили власний автопарк — “Схеми”

Журналісти проаналізували реєстр декларацій і виявили чимало держслужбовців, які придбали елітні автомобілі після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Серед них — народні депутати від партії “Слуга народу”, працівники МВС та ДБР, судді районних та апеляційних адмінсудів. Про це йдеться у проєкті Радіо Свобода “Схеми” .

Відомо, що щонайменше вісім посадовців придбали автомобілі під час повномасштабного вторгнення. Деякі з них придбали машини у кредит, а дехто стверджував, що з купівлею авто їм фінансово допомагали батьки.

Серед суддів, які купили нові авто протягом 2022-2023 року, присутній суддя Турківського райсуду на Львівщині Ростислав Ференц. Згідно з його декларацією, у 2023 році він взяв кредит на купівлю Toyota Corolla 2023 року випуску вартістю 1,338 млн грн. Сам Ференц заявив журналістам, що брав кредит для того, щоб дружина купила машину.

«Власником елітного авто у 2022 році став суддя Харківського апеляційного суду Сергій Шабельніков. Він придбав LEXUS NX 350H 2022 року випуску. Це середньорозмірний кросовер преміум класу з повним приводом, повний гібрид 4-го покоління. У повідомленні про суттєві зміни майнового стану суддя вказав вартість авта – 2 млн 185 тисяч гривень. На запитання журналістів суддя повідомив, що купив авто за власні гроші, що йому “у Харкові потрібна надійна автівка”, і що він “із колегами допомагає ЗСУ», — йдеться у повідомленні.

Елітне авто також придбала і суддя Восьмого апеляційного адмінсуду Тетяна Шинкар – у вересні 2022 року вона придбала Audi Q7 2022 року випуску за 2,7 млн грн. Посадовиця пояснила, що авто вона замовила нібито ще за рік до повномасштабного вторгнення.

Електрокар Tesla Model Y 2020 року випуску у травні 2022 року придбав директор Департаменту інформатизації МВС України Олександр Михайлов. До купівлі машини посадовець отримав допомогу від матері в розмірі 898 тис. грн. Авто Михайлов придбав за 1,2 млн грн.

Матір працівника МВС коментувати журналістам грошовий подарунок не захотіла.

 

Власником нового автомобіля також став керівник відділу ДБР Олександр Говорущак. У своїй декларації він вказав, що у вересні 2022 року став власником BMW X5 2018 року випуску вартістю 1,35 млн грн. На питання журналістів щодо доцільності покупки Говорущак відповів ухильно, заявивши, що інформація про авто може не відповідати дійсності.

За час повномасштабного вторгнення нові автівки придбали також і народні депутати партії «Слуга народу» – Сергій Бабак та Євген Пивоваров. Бабак, який обіймає посаду голови комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, став власником BMW 530E 2019 року випуску, вказавши вартість машини в 1,2 млн грн. Посадовець зазначив, що перед купівлею продав інше BMW за 600 тисяч гривень і допомагає військовим, «хоча на цьому і не піариться».

Євген Пивоваров, який наразі є членом парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ, придбав Audi A8 2020 року випуску за 1,3 млн грн. Коментувати покупку машини депутат відмовився.

Нова машина з’явилася також і в заступника мера Ужгорода Вадима Борця. Згідно з його декларацією, наприкінці 2022 року він став власником BMW X7 XDrive 30D 2022 року випуску за 1,5 млн грн. Сам Борець на запитання про нове авто не відповів та запропонував журналістові «Схем» приїхати в Ужгород.

Відео