Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Епідеміологи прогнозують поширення чотирьох штамів сезонного грипу
02 Жовтня, 21:03

Епідеміологи прогнозують поширення чотирьох штамів сезонного грипу

Цьогоріч в Україні очікується чотири штами грипу. Перший АH1N1 має нову назву і є новим, він виявлений і типований у 2019 році. Другий – AH3N2 виявлений 2019 року у Гонконгу. Третій – це грип B лінії Вікторія, теж виявлений торік, четвертий грип B, знайомий епідеміологам із 2013 року.

Про це сьогодні під час брифінгу розповіла експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко.

Найбільших клопотів медики очікують від перших двох штамів. Ці штами доволі агресивно себе проявляють, адже грип В має легший перебіг.

“Грип найбільш розповсюджена, але найменш досліджена зі всіх хвороб. Для профілактики грипу існує вакцина, яка уже найближчими днями з’явиться на Львівщині. Грипу цього року буде 4 штами, три із них виявлені минулого року, а це означає, що наш організм не підготовлений до зустрічі із цими вірусами. Тому вакцинація проти грипу цього року як ніколи стає актуальною. Вона дозволить уникнути ситуації, коли в організмі однієї людини зустрінуться вірус грипу та коронавірус», – наголосила епідемілог.

Особливо увагу на вакцинацію від грипу варто зробити людям, які мають дихальні розлади, цукровий діабет, серцево-судинну недостатність, ожиріння, імунодифіцити, а також особи після оперативних втручань, діти до 5 років та особи старші 60 років. Ця категорія людей особливо потребує захисту шляхом проведення вакцинації.

Схожі новини