Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Верховна Рада заборонила використовувати пластикові пакети
01 Червня, 15:33

Верховна Рада заборонила використовувати пластикові пакети

На сьогоднішньому засіданні, 1 червня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні та у цілому законопроєкт, яким забороняється розповсюджувати пластикові пакети, крім біорозкладних у магазинах та закладах харчування. У компаній є 9 місяців на адаптацію, повідомляє Українська правда. Законопроєкт підтримали 297 нардепів.

Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану довкілля та благоустрою територій. Він забороняє розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів та оксорозкладних пластикових пакетів.

Ця заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а до 2023 року також і на надтонкі пластикові пакети товщиною до 15 мікрон, що призначені для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду.

Також заборонять використовувати маркування «біо», «біопакет» та «біорозкладний», якщо пакети не мають здатності до біорозкладання згідно європейських норм. Крім того, заборонять схиляти споживачів до купівлі пластикових пакетів.

«Дуже важливо, що в цьому законі є обмеження обігу пакетів, які маркувалися в супермаркеті як біорозкладні. Але ці макети виготовляються з добавкою, яка заборонена в ЄС. Їх треба було давно заборонити», – каже Zaxid.net cпівзасновниця та голова громадської організації Zero Waste Lviv Ірина Миронова.

Впродовж дев’яти місяців, кажуть автори закону, в Україні мають з’явитися альтернативи: паперові пакети, торбинки багаторазового використання.

Після завершення перехідного періоду заборонені пакети не можна буде розповсюджувати, вони підлягатимуть утилізації. За безоплатне розповсюдження пакетів передбачено штраф від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення – від 3400 до 8500 грн.

Фото: УП

  • 0
  • 401
Схожі новини