Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Фахівці розповіли, куди звертатись вчителям, які стали жертвами учнівського булінгу
07 Жовтня, 18:49

Фахівці розповіли, куди звертатись вчителям, які стали жертвами учнівського булінгу

Школярі спільно зі Службою у справах дітей організували проєкт з протидії булінгу. У ході челенджу учні знімали відео про проблему насильства серед дітей та передавали естафету іншим школам. Такою акцією у місті охопили 30 навчальних закладів, попереду ще 77 шкіл. Чи поширюється булінг лише між школярами дізнавався журналіст радіо FM  Галичина, передає Galnet.

Як виявилось від цькувань школярів потерпають не лише їхні однокласники, а й вчителі. Це трапляється, коли учні постійно зривають уроки вчителя. Шкільний психолог Ірина Пуцан пояснює: діти в такий спосіб мають потребу звернути на себе увагу.

“Оскільки це не вдається зробити прийнятними методами, то, вірогідно, дитина буде провокувати на неприйнятні речі у спілкуванні чи у поведінці. Якщо вчитель одразу не зреагував на це гідно, то це може зафіксуватися в думках учня і тривати певний час”, – додає психолог.

Завідувачка сектору профілактичної роботи міського управління у справах дітей Руслана Нагурська розповідає, що коли в школі стається булінг, учитель повинен звернутися до директора навчального закладу і написати відповідну заяву.

“Тоді спеціальна комісія, яку створюють у школі, проводить перевірку і вирішує, були це ознаки булінгу, чи це одноразовий конфлікт. Якщо ознаки булінгу таки є, директор повідомляє про це службі у справах дітей або органам національної поліції”, – говорить Руслана Нагурська.

Якщо школяр цькує вчителя, то йому доведеться сплатити штраф від 850 до 1700 гривень. Якщо насильницькі дії повторюються, то доведеться заплатити понад 3 тисячі. У випадку, якщо дитині не виповнилось 16 років, то санкції будуть накладати на батьків учня.

Якщо ж керівник навчального закладу не повідомить правоохоронців про випадок булінгу, йому доведеться заплатити штраф до 1700 гривень. Одним з покарань можуть бути виправні роботи терміном до одного місяця.

Нагадаємо, булінг відрізняється від будь-якого знущання чи конфлікту тим, що це неодноразова акція. Вона повинна тривати декілька тижнів або місяців.

Фото: ілюстративне

Схожі новини