Фахівці розповіли, що восени буде з гривнею та як це вплине на вартість продуктів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Фахівці розповіли, що восени буде з гривнею та як це вплине на вартість продуктів
20 Липня, 14:02

Фахівці розповіли, що восени буде з гривнею та як це вплине на вартість продуктів

Минулого тижня українці спостерігали, як падає курс гривні. Експерти пов’язали це з відставкою попереднього голови Нацбанку. ТСН дослідила, яким можна очікувати курс долара восени та як від цього зміняться ціни на продукти харчування.

На сьогодні курс в обмінниках – 27,45-27,50 грн за долар. Громадян переконують, що економічних підстав для такого стрибка немає. Натомість є психологічні. Експерт пояснює, як низько падатиме гривня.

«Я певен, що гривня не перейде межу 30. Я навіть не дуже переконаний, що вона дійде до межі 29. Гадаю, що курсовий коридор 26,5-28 збережеться до кінця року», – каже економіст Михайло Кухар.

Економісти зазначають, що чекати на осінній транш валюти не варто.

Якщо помножити зменшення валюти на збільшення мінімальної зарплати, то отримаємо інфляцію. Тобто, уже з вересня треба готуватися до здорожчання абсолютно усіх груп товарів, зокрема, продуктів харчування.

Перше місце – за борщовим набором. У ціні підскочить картопля, бо неврожай. Також подорожчають часник і цибуля, буряк, морква і капуста. Ближче до листопада чекають підвищення цін на м’ясо і сало, яйця та молочні продукти. Традиційно здорожчає хліб. Але фрукти цього року б’ють усі цінові рекорди.

«Основна вартість того, що ми бачимо на полицях, це є вартість логістики. Бо сам товар в закупівлі – копійки. В нас поки що дуже висока сезонність. Тобто, коли у нас починає масово надходити продукція на ринок, першою чергою це стосується сезонних овочів і фруктів, у нас ринок обвалюється», – пояснює президент економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Також фахівці зазначають, що у нашій країні продається товарів українського виробництва. Наприклад, кукурудза лише на 24 відсотки – українська.

Фото: ілюстративне

Відео