Фальсифікації на виборах: члени комісії вкидали фальшиві бюлетені | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Фальсифікації на виборах: члени комісії вкидали фальшиві бюлетені
22 Липня, 14:44
logo-black

Фальсифікації на виборах: члени комісії вкидали фальшиві бюлетені

 

Віра Міцна

Інформація про фальсифікації під час виборів продовжує надходити. Про вкидання бюлетенів на дільниці у військовій  частині села Солонка на Пустомитівщині написала у Фейсбуці Надія Баволяк. Вона була спостерігачкою від партії “Голос”на 118-му окрузі.

 

“Ви голосуєте, а члени ДВК відпрацьовують гроші Дубневича. І пофіг їм Україна”, — написала дівчина.

 

«Комісія на цій дільниці дуже злагоджена. Всі між собою добре знайомі. Я була там стороння і ще хлопчина від «Свободи», та він був зайнятий чимось своїм. Коли закрили дільницю, я заповняла бланки. А коли підняла голову, побачила, що одна з членів комісії — Світлана Чабан — підготувала бюлетені і скручені передала Юрію Давідову. Він їх вкинув в урну №2. Я, чесно кажучи, розгубилася, бо не мала ще такого досвіду. І не одразу відреагувала. Зараз вже розумію, що можна було сфотографувати ту вкинуту пачку бюлетенів», — розповідає LMN Надія Баволяк.

 

Та на цьому історія не завершилася.

 

«Коли висипали з “другої” урни бюлетені, та пачка так скручена й стояла — на відео, яке я виклала в мережу, це добре видно. При підрахунку Надія Джуман передала цю пачку Катерині Щур, а вона її віднесла до іншого столу, не посортувавши. Члени комісії розтягнули їх по столі і поскладали під низ посортованих бюлетенів», — додає Надія.

 

Дівчина не робила зауважень, бо — просто розгубилася.

 

«За настроями і з розмов я зрозуміла, що ці бюлетені вкинули на користь Богдана Дубневича. Зрештою, він телефонував до голови комісії, випитуючи, що відбувається. На цій дільниці перемогли Тарас Кльофа від «Самопомочі», а другим став Артем Федецький — «Слуга народу». Тож Дубневич казав, що головне, щоб не Галина Васильченко від партії «Голос», — каже спостерігачка Надія.

 

Проблема, на думку Надії Баволяк, ще й у тому, що фактично не було спостерігачів. Бо так мала би з ким проконсультуватися щодо своїх дій.

 

«На жаль, на той момент не зрозуміла, що то робиться, переглянула ще раз відео і все прояснилось, – говорить дівчина. –  Робили шум і гам, відволікали постійно. Тепер розумію, для чого це насправді. Тому не все зразу фіксувала».

Фото: ілюстративне

Відео