Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Фігурантам «Роттердам+» повідомили про підозру
08 Серпня, 13:47

Фігурантам «Роттердам+» повідомили про підозру

Сьогодні, 8 серпня, силовики повідомили про підозру шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули «Роттердам+». Ймовірно, вони завдали 18,87 млрд грн збитків споживачам електроенергії.

Йдеться про екс-голову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, начальника відділу та керівника управління цієї комісії, а також чинного директора ДП «Оператор ринку». На момент запровадження «Роттердам+» він був членом НКРЕКП. Підозрюють також заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи, ключового оператора ринку теплогенерації України, та директора департаменту однієї з компаній зазначеної групи.

Справою займаються детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП за оперативної підтримки СБУ. Дії всіх шести осіб кваліфікують як «Зловживання службовим становищем». Представникам приватних компаній інкримінують пособництво.

Екс-члену НКРЕКП та керівнику управління цієї комісії підозру вручили безпосередньо. Інші фігуранти справи перебувають закордоном, де саме –  невідомо.

 

«Слідство встановило, що представники групи приватних теплогенеруючих компаній у 2015 році почали тиснути на керівництво НКРЕКП, аби воно включило до тарифу (ціни) на електроенергію, що виробляли ТЕС цієї групи, видатки, які насправді не здійснювалися. А саме — витрати на доставку та перевалку енергетичного вугілля в Україну з портів у Європі. В березні 2016 року НКРЕКП на зазначену пропозицію пристала, передбачивши зазначені неіснуючі видатки у формулі, за якою розрахувався тариф (ціна) для всієї теплової генерації. Це, в свою чергу, призвело до зростання вартості всієї електричної енергії і, як наслідок, зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, які понесли фінансовий тягар з оплати необґрунтованого тарифу. В результаті подорожчали товари та послуги для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності», – зазначили у пресслужбі НАБУ.

 

 

Слідство зібрало докази того, що в результаті зазначених дій споживачам електроенергії впродовж 2016-2017 рр завдано 18,87 млрд грн збитків, із яких 14,3 млрд грн отримали приватні-компанії, що ініціювали запровадження «Роттердам+».

Слідчі дії тривають. Встановлюються інші особи, причетні до вчинення злочину.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини