Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Філарет скликає собор, що поставить Об’єднану церкву та Томос під сумнів
11 Червня, 21:22

Філарет скликає собор, що поставить Об’єднану церкву та Томос під сумнів

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що 20 червня скликає собор ліквідованого Київського патріархату, де офіційно не визнає автокефалію Православної церкви України.

Про це він сказав перед початком форуму «За Українську Православну Церкву! За Київський Патріархат!».

«Ми скликаємо помісний собор, на якому не затвердимо рішення того собору, який був 15 грудня 2018 року. Значить, він для нас не є обов’язковим. Цим ми покажемо, що Київський патріархат був, є і буде. Собор ми скликаємо на 20 червня. Собору помісного Київського патріархату 15 грудня не було, а був збір підписів під постановою помісного собору. Ми ту постанову на помісному соборі відкинемо і він буде для нас не дійсним. Київський патріархат буде маленьким, але виросте у велику церкву.

 

Ми напишемо звернення до президента Володимира Зеленського з проханням підтримати Українську православну церкву – Київський патріархат від будь-якого посягання.

 

Епіфаній – слуга Вселенського патріарха. Він поставив грека вікарним єпископом, щоб він спостерігав і передавав інформацію Вселенському патріарху, щоб передавав вказівки через нього що робити», – сказав Філарет.

 

Фото: Прес-служба президента України

Схожі новини