Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Філарет заговорив про умови об’єднання з Московським Патріархатом
22 Січня, 15:18

Філарет заговорив про умови об’єднання з Московським Патріархатом

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет дав пресконференцію, на ній зажадав від Константинополя повернення оригіналу постанови Собору, яким було визнано розпуск Київського патріархату, розповів про долю ПЦУ та розглянув умови об’єднання з Московським патріархатом, – пише Патріоти України

«Якщо Московський Патріарх визнає УПЦ МП як автокефальну Церкву, але в статусі Патріархату, то наступним кроком буде об’єднання Київського і Московського Патріархатів в єдину Українську Православну Церкву, але в статусі Київського Патріархату. Тоді оцей Патріархат переможе все. В результаті цього об’єднання парафії, єпархії та єпископат ПЦУ почнуть приєднуватися до Київського Патріархату. ПЦУ розпадеться і буде в Україні одна Православна Церква», – сказав Філарет.

Своїм завданням Філарет бачить збільшення Київського Патріархату, щоб «став таким же великим, як був до утворення ПЦУ». Продовжує наполягати, що Україна отримала не такий Томос, як усі інші автокефальні церкви, й стала залежною від Вселенського патріархату.

«Коли побачили, що стали залежними, то ми відкликали свої підписи під рішенням про ліквідацію Київського патріархату. І зараз вимагаємо від Вселенського патріарха Варфоломія, щоб він повернув нам оригінал цього собору», – зазначив він.

За словами Філарета, оскільки собор Київського патріархату, то оригінал повинен зберігатися у канцелярії Київського патріархату, а не в канцелярії Константинопольського.

«Моя мета збільшувати єпископат, парафії, єпархії, духовенство Київського Патріархату в Україні, приєднувати до Київського Патріархату парафії в Європі, в США та в Канаді», – зазначив Філарет.

Схожі новини