Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Фонд «Яворівщина» придбав дизельний 8-колісний БТР для ТрО. Що про нього відомо?
09 Березня, 14:35

Фонд «Яворівщина» придбав дизельний 8-колісний БТР для ТрО. Що про нього відомо?

Благодійний фонд «Яворівщина» придбав для 66 батальйону 103 бригади ТрО бронетранспортер SKOT. Він має сталеву броню, надійний дизельний двигун, привід на 8 коліс, і він простий в обслуговуванні. Незабаром БТР доставлять на місце дислокації батальйону на сході України. 

Коли фонд оголошував збір, мова йшла про британський бензиновий БТР Saracen. Згодом вирішили придбати польський SKOT OT-64 R-2M. Він обладнаний дизельним двигуном, який простіше заправляти та обслуговувати на передовій. Крім цього, він має сталеву броню, яка захищає від куль та уламків та повний привід на 8 коліс. SKOT вміщає 12 членів особового складу, включно з водієм.

«Після консультацій з командуванням яворівського ТрО фонд відмовився від ідеї купувати Saracen та обрав дизельний SKOT OT-64. Ця модель надійна, прохідна, містка та захищена. А головне, що БТР дизельний та його простіше обслуговувати, ніж Saracen. Наразі чекаємо на документи від польського уряду і будемо доставляти авто до військових», – коментує Тарас Станько, голова фонду «Яворівщина».

За бажанням воїни ТрО зможуть встановити на БТР кулемет – для цього передбачена спеціальна башта. Так SKOT зможе стати не лише надійним транспортом, а й повноцінним засобом для ураження ворога.

«Фонд не просто знайшов кращий БТР, а ще й домовився про ціну схожу до тієї, що планували на початку –  приблизно 2 млн грн. А завдяки жителям Яворівщини, які задонатили майже 3 млн грн, крім БТР тероборонці отримають ще корисні речі. Про все фонд відзвітує у соцмережах», – коментує Павло Бакунець, амбасадор Фонду «Яворівщина».

Раніше ми розповідали, що у січні БФ «Яворівщина» оголосив перший великий збір – 2 млн грн на БТР для ТрО. Фонд об’єднав колядників, вертепи, місцевий бізнес, творчі колективи, церкви та жителів району. В результаті протягом місяця вдалося зібрати 2,9 млн грн.

Схожі новини