«Ганущину і Синютці бракує вольового рішення, щоб навести порядок»: районні депутати шоковані «господарюванням» лісників | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Ганущину і Синютці бракує вольового рішення, щоб навести порядок»: районні депутати шоковані «господарюванням» лісників
12 Квітня, 17:18
logo-black

«Ганущину і Синютці бракує вольового рішення, щоб навести порядок»: районні депутати шоковані «господарюванням» лісників

Антоніна Скляренко

Учора у Старосамбірській райраді засідала комісія з питань охорони навколишнього природного середовища, земельних відносин та лісового господарства.  Депутати покликали представників «Галсільлісу», щоб обговорити критичну ситуацію, що склалася з районним підприємством.

Приїхав перший заступник гендиректора «Галсільлісу» Ігор Тренич.

Напередодні зустрічі депутатам стало відомо, що між селами Біличі та Велика Лінина ще у березні незаконно зрубали 97 дерев. Ця територія ввірена для охорони «Галсільлісу». Однак цей факт лісники довго замовчували, звернулися в поліцію лише 4 квітня. До того ж оцінили вартість збитків всього у 850 тис. грн.

 

 

«Сьогодні я дізнався, що правоохоронці не розпочали кримінального провадження за цим фактом.  Мовляв, сума збитків для цього недостатня. Як так, невже вкраденого мільйону мало, щоб був кримінал? Чому не призначили екологічну експертизу і не визначили справжньої суми шкоди? У нас є фото цих пнів, вони великі. Сума збитку за одне таке зрізане дерево від 10-15 тисяч гривень. Збитки точно перевищують мільйон, – каже депутат райради Василь Курій.  – Учора на засіданні я питав присутніх з «Галсільлісу»  – як вони покарали своїх підлеглих за недбалість? Які кадрові рішення прийняли? Відповідь: «Ніяк».

 

Василь Курій підготував скаргу на дії поліції, лісничого та лісника та керівництва «Галсільлісу» у прокуратуру.

 

 

Комісія також розглянула пропозицію від керівника Галсільлісу – дати грошей  на охорону лісу на території проектованого НПП «Королівські Бескиди». Нагадаємо, національний парк мають створити на території Старосамбірського «Галсільлісу». 12 березня обласні депутати заборонили проводити там рубки.

Загалом лісники просять 4 млн 362 тис. грн на рік – на зарплати, купівлю двох позашляховиків «Рено Дастер», квадрокоптер,  паливо для них, інші потреби.

Члени комісії одноголосно відмовили.

«Національний парк іще не створений. Як район чи область можуть виділяти на нього кошти? Більше того, «Королівські бескиди» фінансуватимуться з державного бюджету. До моменту створення НПП «Галсільліс» й так має охороняти цю територію – в межах своїх обов’язків, без додаткового фінансування. Можливо, вони хочуть найняти якихось охоронців і потихеньку неформально відсторонитися  від цих лісів. І коли керівництво новоствореного НПП проведе аудит лісових фондів і виявить нестачі лісу на цій території, «галсільлісівці» вмиють руки: «То не ми». Якщо це справді так і вони під ці цілі ще й просять кошти – це дуже цинічно з їхнього боку».

 

Ще один факт, який збентежив депутатів, – Старосамбірський «Галсільліс» вже другий місяць не виплачує зарплату працівникам Дністрянського і Старосамбірського лісництв. Борги підприємства продовжують рости. На засіданні комісії озвучили цифру 10 млн грн.

 

«Рахунки цього підприємства заблоковані, людям не платять зарплату. Як вони взагалі працюють? Це кричуще порушення закону, за яке можуть покарати навіть ув’язненням, – каже Курій. – Дивує те, що досі з цього приводу нема реакції з боку фіскальних органів, які мали повідомити голову облдержадміністрації, а той – прокуратуру. Працівники комунального підприємства обласної ради не отримують зароблених грошей, а всі мовчать. Це нонсенс! Я скерував заяву в поліцію та інші контролюючі інстанції, щоб притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб цього підприємства».

 

Вчора депутати також дізналися, скільки, за даними «Галсільлісу», було здійснено незаконних рубок на його території протягом останніх років. Цифри дуже здивували.

У 2017 році скоєно 129 випадків нелегальних порубок, сума збитків – 5 млн 643 тис. грн. Торік – 109 випадків, втрати – 6 млн 155 тис. грн. А за три місяці цього року нелегальні лісоруби зрубали всього одне деревце кубомасою 0,36 куб. м.

 

«Що ж це вирубали таке? Ручку до лопати? – дивується Курій. – Виходить, «Галсільліс» замовчував вирубку поблизу Білич, щоб мати таку гарну статистику? І з «чистою совістю» отримати дофінансування?»

 

Депутати обурилися, чому досі не оголошено конкурс на посаду директора Старосамбірського «Галсільлісу». Адже понад два тижні тому очільник підприємства Дмитро Єдинак подав заяву на звільнення.

«Це має зробити управління майном Львівської обласної ради», – зазначив заступник керівника «Галсільлісу» Ігор Тренич.

 

«Те, що облрада досі не оголосила конкурс, – ще раз підтверджує: Ганущина влаштовує хаос, безгосподарність і безкарність. Його фракція БПП в облраді має більшість, голова ЛОДА Олег Синютка –  ідейний партнер. Є всі передумови, щоб навести в області порядок. Та, очевидно, бракує вольового рішення. Не важко здогадатися, чому».

 

 

Відео