Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Газ почав дорожчати
17 Листопада, 09:13

Газ почав дорожчати

Збільшення ціни на блакитне паливо для населення анонсував НАК “Нафтогаз України”. У листопаді воно подорожчає на 14,7%.

Ціна за 1 тис. куб. м становитиме 4,899 тис. грн. Це без урахування ПДВ і вартості транспортування. Пресслужба компанії наголошує, що така ціна газу для населення все одно є найнижчою листопадовою ціною з 2016 року

Здорожчання, звісно, відіб’ється на тарифах. Кінцеві роздрібні ціни на газ у регіонах різні. Залежать зокрема від націнок, які встановлює кожен газзбут.

Жителі Львівщини серед тих, хто платитиме найбільшу суму за тисячу кубометрів газу – 7 064 грн. Для порівняння, тариф для киян – 6 467 грн.

Нагадаємо, у жовтні мешканці нашої області платили 6 293 грн за тисячу кубометрів газу.

Але, як зазначають енергетичні експерти сайту obozrevatel, на цьому підвищення цін не зупиниться.

Президент Центру глобалістики “Стратегія ХХ” Михайло Гончар зазначає, вартість газу на українському ринку формується у кореляції з цінами на європейському ринку. Але за останній рік європейський ринок був перенасичений газом, і ми стали свідками зниження цін на блакитне паливо.

«Ще один момент, чому ціна впала, – це популізм у ході президентських і парламентських виборів. У результаті “Нафтогаз” відчув на собі тиск із боку уряду, і минулого, і чинного, з тим, щоб тарифи падали. Але така політика не допомагає», – каже енергетичний експерт.

Додає, що полювання за дешевим газом призведе ще до більшого подорожчання.

Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич зазначив, що зростання цін неминуче. В Україні вже ухвалений закон про ринок природного газу, в якому написано, що з 1 січня 2020 року має бути введений принцип ринкового ціноутворення на газ.

Якщо уряд не внесе жодних змін, то з нового року ціна формуватиметься на базі біржових торгів всередині нашої держави. Ціна може підвищитися ще приблизно на 15-20% вже цієї зими.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини