Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Генпрокуратура повідомила про підозру Петрові Порошенку
10 Червня, 14:09

Генпрокуратура повідомила про підозру Петрові Порошенку

Сьогодні, 10 червня, співробітники Офісу генпрокурора за дорученням генпрокурорки Ірини Венедіктової повідомили про підозру п’ятому президенту України та лідеру партії «Європейська солідарність» Петру Порошенку. Про це інформує пресслужба Державного бюро розслідувань.

У ДБР також зазначають, що Петро Порошенко відмовився брати участь у допиті та намагався покинути приміщення Бюро. Адвокат політика Ілля Новіков зазначив, що Порошенко покинув будівлю після того, як йому намагалися вручити підозру.

«Допит не відбувся, бо плану здійснювати допит не було. Насправді був план спробувати вручити Петру Порошенку підозру. Як тільки ми з колегами зайшли до кабінету слідчого, ще до початку допиту до нас прийшов представник Офісу генпрокурора і спробував вручити підозру. Оскільки це не було згідно з законом та процедурою, бо лише Венедіктова уповноважена повідомляти про підозру, ми відмовилися спілкуватися з цією людиною. Петро Порошенко покинув будівлю ДБР», – сказав Новіков під час трансляції під стінами ДБР. Її вела «Європейська солідарність».

Підозра Порошенкові стосується призначення генерал-майора Сергія Семочка заступником керівника Служби зовнішньої розвідки.

«Начебто Порошенко з метою вкрасти гроші – зарплату Семочка – призначив його в обхід процедури на цю посаду. Це абсурд», – сказав Новіков. Він це називає  політичним тиском на опозицію.

Офіс генпрокурора підтвердив інформацію про оголошену Порошенку підозру.

«За даними слідства, народний депутат підозрюється у тому, що, будучи Президентом України, у 2018 році шляхом видання явно злочинного наказу схилив військову службову особу – Голову Служби зовнішньої розвідки України – до перевищення ним влади та службових повноважень. Наразі вирішується питання щодо обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», – зазначили в прес-службі Офісу генпрокурора.

Напередодні Ірина Венедіктова заявляла, що готова підписати підозри Петру Порошенку та іншим народним депутатом за наявності достатніх доказів. Додала, що щодо Порошенка Офіс генпрокурора відкрив 21 справу.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини