Генпрокуратура про візити Медведчука до Москви: “Це підслідність СБУ” | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Генпрокуратура про візити Медведчука до Москви: “Це підслідність СБУ”
11 Червня, 07:47

Генпрокуратура про візити Медведчука до Москви: “Це підслідність СБУ”

У адміністрації президента України Володимира Зеленського та Генеральній прокуратурі обмінялись взаємними звинуваченнями щодо візитів Віктора Медведчука та Юрія Бойка до Москви.

 

В Адміністрації президента не розуміють підстав реєстрації 3 кримінальних справ після засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську.

Про це на брифінгу заявила речниця президента Юлія Мендель.

«Питання кримінальних справ, порушених Луценком, звісно має бути до другого президента України, однак наша позиція така, що ми не розуміємо, якими підставами керувався генеральний прокурор, коли відкривав ці справи. Нас дивує, що український парламентар Юрій Бойко, а також український громадянин Медведчук їздили вже двічі до країни-агресора, зустрічалися там з представниками країни-агресора, а також найбільшою державною компанією і немає абсолютно ніяких правових рішень з цього приводу», – пояснила Мендель.

7 червня Луценко заявив, що зареєстрував 3 кримінальні справи про державну зраду, підготовку до фінансування терористів і підготовку до перешкоджання українській армії як реакцію на слова Леоніда Кучми.

 

У Генеральній прокуратурі відповіли щодо оцінки візитів Юрія Бойка і Віктора Медведчука в Росію.

Про це написала речниця генерального прокурора Лариса Сарган.

«Прес-секретар президента мала би знати, що кримінальні провадження за статтями про державну зраду відносяться до підслідності СБУ, керівник якої знаходиться в прямому підпорядкуванні президента України. ГПУ з лютого місяця поточного року чекає від СБУ висновків експертизи, про що генпрокурор вже нагадав в.о. голови СБУ Івану Баканову в офіційному листі. Ні зустрічі українських політиків в Кремлі, ні фото української журналістки на фоні Красної площі самі по собі не можуть слугувати підставою для реєстрації кримінального провадження», – написала Сарган.

 

У СБУ очікують на результати лінгвістичної експертизи для надання правової оцінки дій Медведчука та Бойка.

Про це йдеться в заяві СБУ.

«У СБУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками вчинення злочинів статті 110 (посягання на територіальну цілісність) та 111 (державна зрада) ККУ, під час розслідування якого також досліджуються обставини візиту в березні цього року до Москви Віктора Медведчука та Юрія Бойка», – зазначили в СБУ.

 

Фото: Радіо Свобода

Відео