Героїв Небесної Сотні у Львові вшанують Меморіалом пам’яті за 11 мільйонів гривень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Героїв Небесної Сотні у Львові вшанують Меморіалом пам’яті за 11 мільйонів гривень
11 Січня, 09:41

Героїв Небесної Сотні у Львові вшанують Меморіалом пам’яті за 11 мільйонів гривень

У львівському сквері “На Валах”,  що між вулицями Підвальною і Винниченка, встановили стелу Меморіалу Небесної Сотні. Її заливатимуть спеціальним металом кортеном, а весною проводитимуть роботи з благоустрою об’єкта. Меморіал повністю має бути готовим до літа цього року, кажуть у Львівській міській раді.

«На сьогодні вже виконали роботи на суму близько 2 млн грн. Окрім встановленої стели, залили фундамент під оглядові майданчики, а також проводяться роботи з гравірування портретів Героїв Небесної Сотні на нержавіючій сталі. Основні роботи з будівництва Монумента планують закінчити впродовж місяця. Загальна вартість робіт становить 10 мільйонів 836 тисяч гривень, – йдеться у повідомленні ЛМР.

Цього року також планують облаштувати територію перед стелою, замостити її бруківкою, облаштувати три оглядових майданчики, провести водовідведення та освітлення.

Облаштовувати Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні почали у вересні минулого року. Переможця конкурсу на кращий проект меморіалу Небесної Сотні визначили у лютому позаторік. У конкурсі взяли участь 25 ідей. Перше місце посів авторський колектив, у який входять Андрій Лесюк, Марія Яструбчак та Христина Пундак. Місце для майбутнього меморіалу обирали і узгоджували з родинами героїв Небесної Сотні.

17  квітня минулого року у сквері «На Валах» заклали пам’ятну капсулу, яка започаткувала будівництва Меморіалу Небесної Сотні. У серпні ЛКП «Зелений Львів» визначило підрядника робіт – ТзОВ «Т.В.Д.». Вартість реконструкції скверу та облаштування меморіалу становить майже 11 млн грн.

Фото: ЛМР

Відео