Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Глава УГКЦ порадив, як служити у Страсний тиждень та на Великдень
25 Березня, 20:30

Глава УГКЦ порадив, як служити у Страсний тиждень та на Великдень

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав дав поради, на основі яких єпископи мають допомогти священникам сформувати критерії щодо поведінки священнослужителів під час пандемії COVID-19. Зазначимо, УГКЦ є глобальною Церквою, яка присутня на всіх континентах. Тому поради Блаженнішого Святослава мають універсальний характер, передає інформаційний ресурс УГКЦ.

  • Страсні й Великодні служби цього року в усій Католицькій Церкві служаться без участі вірних – заради безпеки, щоб зменшити контакт між людьми і не поширювати вірусів.
  • У Великий четвер не виконуватимуть обряду вмивання ніг.
  • У Велику п’ятницю не робити жодних процесій – ні в храмі, ні поза ним. Плащаницю можна винести зі святилища прямо до Божого гробу та встановити обмеження перед самою плащаницею, щоб вірні не підходили для її цілування.
  • У неділю Пасхи служити, по змозі, надворі. Не робити процесій – ні в храмі, ні довкола храму. Якщо владики вважатимуть за можливе служити в храмі, то в ньому мають перебувають лише священнослужителі та співці. Усі інші повинні залишитися надворі. При цьому їм треба забезпечити можливість брати участь у богослужіннях, слухаючи відправи через гучномовці або переглядаючи їх на екранах. Слід просити людей не скупчуватися, а перебувати на встановленій санітарними нормами відстані. Та однак, якщо карантин цього вимагатиме, слід брати участь у богослужіннях через трансляції, залишаючись вдома.
  • Освячувати лозу у Квітну неділю та святити паски й великодні страви на Пасху лише надворі. Просити при цьому вірних не скупчуватися понад дозволену норму відстані між собою. Освячувати страви можна у Великодню суботу стільки часу, скільки це буде потрібно.
  • Особам літнього віку, тим, у кого члени родини мають ознаки респіраторного захворювання та ті, що перебувають на самоізоляції не повинні приносити страви на освячення. Великодні кошики будуть освячені теж за посередництвом онлайн-трансляцій.

“Прикладом у цьому нам має слугувати Папа Римський, який благословляє людей на площі Святого Петра у Ватикані. Це благословення поширюється також на тих, хто єднається з ним за допомогою радіо і телебачення”, – каже Блаженніший Святослав.

Також не потрібно водити гаївок біля храмів, не влаштовувати великодніх забав, щоб не збирати людей разом.

Фото: УГКЦ.

Схожі новини