Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Голос» у законопроекті пропонує скоротити повноваження СБУ та реформувати спецоргани
10 Вересня, 08:10

«Голос» у законопроекті пропонує скоротити повноваження СБУ та реформувати спецоргани

Фракція “Голосу” подала на розгляд Верховної Ради законопроект №2090, з якого має розпочатись реформа спеціальних органів України.

Про це йдеться на сайті партії “Голос”.

 «Зайві повноваження дозволяють посадовцям і оперативним співробітникам СБУ зловживати оперативними та контррозвідувальними заходами: «прослушкою», агентурою, залученням до спецоперацій, таких як обшуки у форматі «маски-шоу», делегуванням своїх представників для роботи у держорганах формально для запобігання порушенням, а по факту — для розстановки своїх «смотрящих» і вимагання хабарів за замовчування злочинів.

 

За нинішніх повноважень СБУ здатна паралізувати діяльність не лише окремих компаній, а й цілих напрямків. Яскравим прикладом був скандал навколо ринку зрідженого газу, коли СБУ заблокувала роботу кількох постачальників, встановивши монополію однієї компанії, пов’язаної, за даними журналістів, з Віктором Медведчуком. Втручалася свого часу економічна контррозвідка СБУ і в закупівлю ліків для смертельно хворих українців: щойно держава почала заощаджувати до 40% на закупівлі ліків через міжнародні організації, СБУ ініціювала «перегляд механізму» закупівель», – йдеться у повідомленні.

Крім ліквідації підрозділів, законопроектом пропонується пропорційне скорочення чисельності особового складу Служби та внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», щоб унеможливити залучення співробітників СБУ до розслідувань цієї категорії злочинів іншими органами.

Законопроект пропонує у тримісячний строк розробити і подати до Верховної Ради проект закону про систему спеціальних служб України, який передбачатиме чітке розмежування функцій спеціальних служб та правоохоронних органів України, підвищення їх спроможностей, а також забезпечення їх необхідними повноваженнями, що у подальшому призведе до підвищення ефективності діяльності сектору державної безпеки в цілому.

 

Фото: Сайт партії «Голос»

Схожі новини