Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Голова Конституційного суду назвав своє звільнення “переворотом Порошенка”
15 Травня, 07:24

Голова Конституційного суду назвав своє звільнення “переворотом Порошенка”

Судді Конституційного суду України спочатку висловили недовіру, а потім проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з посади голови суду і судді. За даними Bihus.Info, рішення підтримали 12 суддів з 18. Це відбулось попри те, що висловлення недовіри та звільнення голови суддями не передбачене законом «Про Конституційний Суд України».

Судді підтримали формулювання: «Висновок Постійної комісії з питань регламенту та етики Конституційного суду про наявність підстав для звільнення Станіслава Шевчука з посади судді у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим і системним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним з статусом судді».

«Сьогодні відбувся антиконституційний переворот у Конституційному Суді України і захоплення державної влади з боку осіб, які посідали посади суддів Конституційного Суду України. Судді головного конституційного органу держави, які присягали народу України, самі вчинили тяжкий кримінальний злочин, пов’язаний із поваленням конституційного ладу. Переворот відбувся поспіхом, із грубими та кричущими порушеннями Конституції України, Закону України «Про Конституційний Суд», Регламенту Конституційного Суду України. Безумовно, що за цим злочином стоїть головний вигодонабувач Порошенко, який прикладає усі зусилля задля утримання влади шляхом збереження контролю над головними державними інституціями. Я не збираюсь здаватися і завтра же звернусь до суду та до правоохоронних органів. Призиваю усіх відповідальних і небайдужих громадян України об’єднатися задля захисту нашого вибору, новообраного Президента і Конституції» – написав Шевчук на своїй сторінці у facebook .

Згодом, прес-служба Конституційного суду підтвердила інформацію, що новим головою КСУ обрано Наталію Шапталу. Шаптала була серед суддів, яких Верховна Рада України закликала звільнити у 2014 році. Мова про низку резонансних рішень в період президенства Віктора Януковича, зокрема, «конституційну реформу», що розширила повноваження президента.

 

Раніше троє суддів Конституційного суду Микола Мельник, Сергій Сас і Ігор Сліденко виступали за відставку Станіслава Шевчука з посади голови КС із відповідним листом.

«Систематичні маніпуляції зі справами, які перебувають на розгляді Суду; внесення на засідання Суду питань, для розгляду яких відсутні правові підстави; порушення прав суддів, неправомірне втручання в їх діяльність; неприпустиму політизацію діяльності Суду… Суд з державного органу, покликаного утверджувати верховенство Конституції України, почав активно перетворюватися в інструмент для задоволення політичних та комерційно-бізнесових інтересів… порушувалось питання про його регулярні зустрічі з Президентом України, про які він не повідомляє суддям і суспільству… проведення кулуарних зібрань суддів, “підкилимні” домовленості з приводу рішень Суду…»,  – заявляли у своєму листі судді.

Окрім того, у розслідуванні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» йшлось про те, що причиною вимог звільнення Шевчука міг стати можливий вплив на дії голови суду його рідного брата Рулава Одда, що після першого туру президентських виборів виказав публічну підтримку Володимиру Зеленському. За словами журналістів, Шевчук у власному кабінеті таємно приймав представника команди Зеленського – Андрія Богдана.

 

Фото: Deutsche welle

Схожі новини