Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Голова ЛОДА виступив за збереження Яворівського району
25 Квітня, 17:46
logo-black

Голова ЛОДА виступив за збереження Яворівського району

Голова ЛОДА Максим Козицький підтримав збереження Яворівського району. Про це він заявив вчора, перебуваючи з робочим візитом на Яворівщині.

«Ідея залишити Яворів центром окремої адміністративно-територіальної одиниці, я вважаю, добра. Сюди мав би увійти Яворівський та Мостиський райони, оскільки їхні території віддалені на понад 60 км від Львова, тут працює відразу кілька міжнародних пунктів пропуску. Саме тут дислокується найбільший у Європі Яворівський військовий полігон. Львівський район, і без Яворівського, складатиметься з 20-25 громад. Я думаю, специфіка цих регіонів доволі різна, і буде мудро адмініструвати їх також окремо», – зазначив Максим Козицький.

Відповідні пропозиції щодо формування Яворівського району, як окремої одиниці адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня до уряду та профільного міністерства ЛОДА направить найближчими днями, пообіцяв голова Львівської облдержадміністрації.

«На території Яворівського та Мостиського районів наразі проживає близько 150 тисяч осіб. Наразі в Україні – 490 районів. На Львівщині їх – 20, а має залишитися шість. Яворівський район міг би стати сьомим», – додав він.

Мешканці Яворівщини задоволені та дякують голові ЛОДА, що почув їхні прохання про збереження району.

«Ми цього дуже довго добивалися. Прийняли рішення на сесії районної ради, аби Яворівський район у складі з Мостиським мав право на життя. Приєднати нас до Львова, було би економічно неправильно, бо у нас – свої лікарні та підприємства. Наш район платить податки, є багатий корисними копалинами, має славну історію. У людей таке приєднання викликало бурю негативних емоцій. Вчора Максиму Зіновійовичу показали, наскільки нам наш район дорогий. І почули, що будемо існувати. Ми дуже задоволені», – розповідає LMN голова Яворівської РДА Андрій Шумський.

Нагадаємо, 16 квітня цього року Верховна Рада України внесла зміни до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Це дає можливість Уряду прийняти необхідні рішення для затвердження адміністративно-територіального устрою на рівні громад.

Фото: Facebook

Схожі новини