Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Голова облради Ганущин залучив школярів зі Сколівщини до політичного ролику (ВІДЕО)
20 Вересня, 14:05
logo-black

Голова облради Ганущин залучив школярів зі Сколівщини до політичного ролику (ВІДЕО)

Голова Львівської облради Олександр Ганущин на своїй сторінці у Фейсбук опублікував політичний відеоролик. У ньому він поруч з кількома десятками школярів з села Верхнє Синьовидне Сколівського району звертається до уряду з вимогою виділити гроші на добудову місцевої школи.

На відео діти разом вигукують: «Уряд, поверни гроші громаді!». Присутність школярів викликала обурення у соцмережі.

Експерт Української Галицької Партії з питань освіти Ірина Бек стверджує, такі дії голови облради неприпустимі.

“Залучати дітей і працівників шкіл до політичних заходів заборонено законом України про освіту. Щоб зрозуміти, хто повинен відповідати за таке порушення, потрібно з’ясувати, хто дозволив провести такий захід і під чиїм керівництвом все відбувалось. Адміністрація школи повинна в першу чергу цим зайнятись. Тоді винні відповідатимуть перед батьками, а вже пізніше перед суспільством і законом”, – зазначає LMN Ірина Бек.

Начальниця відділу освіти Сколівської РДА Олена Урдей у коментарі zaxid.net  розповіла, що була поінформована про візит голови Львівської облради у школу Верхнього Синьовидного. Однак про залучення дітей до зйомок ролика не знала. Дозволу на це районний відділ освіти не давав.

«Не думаю, що це правильно. Вважаю, що такі питання доцільно вирішувати та вищому рівні і без участі дітей», – сказала Олена Урдей.

На завершення робіт з будівництва школи мали виділити 6,5 млн грн, однак, як відомо, виплати з Державного фонду регіонального розвитку на даний час заблоковані. В Офісі президента пояснюють, що це тимчасова дія,  задля  запобігання неефективному використанню бюджетних коштів, корупції.

Цікаво, що 10 вересня на засіданні сесії Львівської облради депутати не підтримали звернення до уряду з вимогою розблокувати виплати з ДФРР, яке пропонував Олександр Ганущин.  Багато хто обурювався, що розподіл коштів між районами Львівщини відбувається непрозоро, найбільше коштів останніми роками припадало на виборчі округи братів Дубневичів.

 До речі, добудову школи у Верхньому Синьовидному мали завершити у грудні 2018 року. Однак відділ освіти Сколівської РДА п’ять разів поспіль скасовував тендери, що стало причиною затримки ремонту.

 

Фото: скріншот з відео

Схожі новини