Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Голова облради Олександр Ганущин звинуватив свого заступника у зраді 
21 Травня, 12:56
logo-black

Голова облради Олександр Ганущин звинуватив свого заступника у зраді 

Катерина Дмитренко

Депутати Львівської обласної ради не підтримали пропозицію про заслуховування звіту голови облради Олександра Ганущина на сесії сьогодні, 21 травня. «За» проголосувало тільки 38 обранців.

Олександр Ганущин звинуватив депутатів у підіграванні тим, хто зазіхає на його крісло. Він виступив перед ними з короткою гострою промовою, а тоді повторив свої слова на брифінгу журналістам.

 

gan

«Після вчорашнього святкового засідання Верховної Ради ми побачили вкрай сумнівні з погляду Конституції дії щодо розпуску парламенту, хамську поведінку щодо членів уряду. Реванш потрохи насувається. Реванш, колабораціонізм, зрада – це вічні супутники. І вони, на жаль, серед нас, – сказав Ганущин. – Хочу пояснити, що стоїть за спробою не включати звіт голови Львівської обласної ради до порядку денного. Юридична процедура проведення подібного звіту може передбачати в процесі обговорення цього питання висловлення недовіри голові та його звільнення.

 

На жаль, в цьому залі є група людей, котрі готові поборотися за це крісло. Але на сьогодні у них бракує на це голосів. Вони цілком серйозно задумалися над тим, щоб дочекатися, коли прийде нова зелена влада, заручитися підтримкою адміністративного ресурсу і реалізовувати цю боротьбу за крісло голови облради. Мені дуже прикро, що в цій боротьбі бере участь людина, яка й хоче отримати найбільші дивіденди від цього питання. Це заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк. Але, як то кажуть, в політиці, як політиці: нічого персонального, тільки бізнес”.

 

Ганущин впевнений, що така дія Гірняка і його прибічників – це реакція на його інтерв’ю, де він відкрито сказав, що Львівщина надалі залишиться в опозиції до новобраного президента Зеленського.

«Я знаю, що в цьому залі буди ініціативи – а давайте звернемося до нового президента з пропозицією призначити Володимира Гірняка головою ЛОДА, – сказав Ганущин. – Сьогодні на табло засвітилося 38. Я знаю, що таке бути в опозиції як в президії, так і в кріслі депутата. Переконаний, буду мати в цьому багато союзників».

Львівські політологи скептично сприймають заяву Ганущина.

«Зміна політичної ситуації в країні після президентських виборів прямо впливає на процеси у Львівській обласній раді. Там відбувається внутрішньополітична боротьба за вплив, – коментує LMN політолог Олексій Роговик. – Мова не тільки про можливі спроби змінити чинного голову Олександра Ганущина вже від екс-провладної партії, але й конкуренція за посаду очільника Львівської ОДА.

 

Вираженням цієї боротьби сьогодні стало голосування про включення до порядку денного питання про звіт Ганущина. Негативна оцінка від облради цього звіту може спричинити голосування про висловлення недовіри Ганущину, а тому, як стверджують, команда БПП хотіла якнайшвидшого розгляду цього звіту в якості «страхівки» від політичних ризиків і, як вже прямо заявив сам Ганущин, політичних дій Володимира Гірняка. Тобто якби звіт розглядали і голосували сьогодні, то в Ганущина залишилось би більше шансів отримати позитивну оцінку цього звіту і залишитись на посаді. В подальшому ці шанси можуть поступово зменшуватись через зміну влади і дострокові вибори. Найцікавіше, що у дивному ситуативному союзі у голосуванні разом з БПП, Народним рухом України опинились депутати від Самопомочі та УКРОПу. Ігри тривають».

 

Схожі новини