Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Головні правила поведінки під час грози
07 Червня, 18:45

Головні правила поведінки під час грози

 

Спеку і грози прогнозує гідромецентр 8-9 червня на Львівщині. Як радить головне управління ДСНС України у Львівській області, під час грози варто дотримуватися певних правил безпеки, щоб не стати жертвою негоди.

Під час грози намагайтеся не ходити попід розлогими деревами, а також тримайтеся подалі від рекламних щитів, ліній електропередач. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева.

Якщо ж гроза вас застала в лісі, то за жодних обставин не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під одиноким високим деревом — небезпечно. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільше притягують блискавку, найменше — верба, клен та кущі.

Не бігайте й не плавайте під час грози.

Якщо ж у грозу ви опинилися в полі, то знайдіть сухе заглиблення в землі. А якщо поблизу немає сухого заглиблення, то не лягайте в повний зріст.

Коли під час грози ви на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться, відведіть транспортний засіб подалі від себе. В автомобілі небезпека вам не загрожує, але зніміть усі металеві антени, що можуть притягувати розряди.

Якщо ж в цей час перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері, щоб не було протягу, що притягує кульову блискавку. Також будьте подалі від електроприладів, антен, проводів, бо вони притягують розряд.

Пам’ятайте: всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози, натомість негайно їх вимкніть.

1_zasterezhennia
Схожі новини