Голови антикорупційних органів анонсували нові справи проти ТОП-посадовців | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Голови антикорупційних органів анонсували нові справи проти ТОП-посадовців
19 Липня, 08:06

Голови антикорупційних органів анонсували нові справи проти ТОП-посадовців

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник каже, що налагодилась співпраця з СБУ.

Про це Ситник заявив на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики в Офісі президента.

«Є суттєві зрушення в розслідуванні гучних актуальних справ, в тому числі, які стосуються оборони. І тут я хотів би відмітити суттєве покращення відносин із Службою безпеки України. Тому що, по-перше, до НАБУ почали надходити матеріали, які стосуються топ-чиновників, з СБУ. Такого раніше, за 4 роки, не було ніколи. Максимум, що з СБУ надходило, це матеріали, які стосувались невеликих чиновників, зараз ситуація потихеньку змінюється. Я сподіваюсь, що це не короткостроковий момент, а що все-таки це буде тенденція. Я дякую Івану Баканову за останні суттєві зрушення по тим справам, які ми розслідуємо. Найближчим часом ЗМІ отримають цікаву інформацію стосовно “окремих актуальних справ», – заявив Ситник.

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба розповів про нові кримінальні провадження проти високопосадовців.

«Нещодавно, цього тижня ми провели кілька обшуків на бронетанкових заводах. І на даний час в нас є питання щодо законності, підставності закупівлі моторів на танки. Я не хочу випереджати події, але у цьому провадженні, насправді, після проведення експертиз будуть мільйонні збитки. Крім цього, на цей період часу в нас є інформація про розкрадання і зловживання при відчуженні і закупівлі державних облігацій. За попередніми даними, сума збитків становить десятки мільйонів доларів. До цієї схеми також причетні народні депутати України», – заявив Труба.

Члени Національного агентства запобігання корупції вимагають провести позачергове засідання через рішення їхнього голови Олександра Мангула не брати участь у Нацраді з питань антикорупційної політики.

Про це повідомила член НАЗК Наталія Корчак у Facebook.

«Звернулися з вимогою зібрати позачергове засідання Національного агентства для обговорення відсутності голови НАЗК на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики. Це є особистою точкою зору та особистим рішенням голови НАЗК, про що членам стало відомо з прямої трансляції засідання Національної ради в ЗМІ», – написала Корчак.

Президент Володимир Зеленський заявив, що до правоохоронних органів передана ще одна справа щодо розкрадань в оборонній сфері.

«Попереду непочатий край роботи, бо корупція у нас процвітає у величезних масштабах. Ви чули про гучну історію у державному концерні “Укроборонпром”. На днях ми передали до правоохоронних органів ще одну корупційну схему у сфері оборонної промисловості. Як з’ясувалося, протягом 5 років діяльності попередньої влади спецекспортери лише за декількома сумнівними контрактами перерахували майже 30 мільйонів доларів США на рахунки офшорних компаній за нібито надані послуги. Хочу нагадати, що це все є народні гроші», – сказав Зеленський.

 

Фото: Сайт президента України

Відео