«Не багатоповерхову забудову, а гарний простір»: львів‘яни вимагають зупинити скандальні будівництва.
«Зупиніть злочинну забудову!» – такі гасла застилають вікна будинків 36 та 38, що на вулиці Лазаренка у Львові. Мешканці цього мікрорайону побоюються, що тут – на місці дитячого майданчика та стадіону, просто під вікнами – планують збудувати багатоповерхівку.
Боротьба за цей громадський простір, зелену зону, дитячі і спортивні майданчики триває вже другий рік. Люди кажуть, вже давно б мали нових сусідів, якби не відстоювали своє право на відпочинкову зону. Неодноразово виходили на протести , писали звернення до міської влади, проводили зустрічі з чиновниками і мером Андрієм Садовим. Цьогоріч вирішили використати ще один інструмент громадської участі.
«Разом з мешканцями ми вирішили не лише зберегти, а й розвивати прибудинкову зону. Відтак розробили відразу два проекти громадського простору. Вони передбачають облаштування громадського простору, енергозберігаюче освітлення, дитячі і спортивні майданчики тощо. Ми хочемо активністю і голосуванням показати, що насправді потрібно людям. Може так нас почують», – каже громадський активіст і юрист Роман Фединяк.
Чоловік каже разом з жителями мікрорайону продовжуватимуть боротьбу до кінця. Вже заручилися підтримкою народних депутатів, зверталися й до місцевої влади.
«Не багатоповерхову забудову, а гарний простір, – наполягає Олег Матійчук, мешканець будинку №36 по вул. Лазаренка. – Ми пропонуємо свої проєкти розвитку. Вони не є затратні, вони прості, але вони перетворюють цю територію на гарний район. Користуватися відпочинковими зонами зможуть не тільки мешканці наших будинків, але й уся вулиця».
Роман Фединяк розповідає: якщо виграють конкурс міських ініціатив – громадський простір облаштують за кошти міської скарбниці. А поки триває прийом заявок, мешканці і активісти роблять усе, аби відшліфувати ідею.
«Тут є невелика колізія, оскільки це земля Львівської політехніки, а не комунальна власність. Відповідно, ми звертаємося до ректорату Політехніки і влади міста, очікуємо якнайшвидшого рішення, щоби вони цю юридичну колізію вирішили, і люди мали можливість реалізувати собі цей проект, який вони хочуть, – каже Роман Фединяк. – Люди готові навіть якусь частину співфінансувати, лиш би тут не було ніякої забудови».
Проектів на громадський бюджет подають аж два. Малий проект – це буде суто футбольне поле, а великий – облагородження всієї цієї території. Аби виграти у конкурсі місцевих ініціатив, потрібно не лише розробити проект. У міській раді наголошують, усе залежить від бажання мешканців Львова.
«Малі проекти – це від 50 тисяч до 600 тисяч гривень, великі – до 3 мільйонів гривень. Основне правило – перемагають ті проекти, за які проголосує найбільша кількість мешканців міста і тепер, відповідно, також мешканців ОТГ», – пояснює у свіжому сюжеті каналу «Перший західний» Орест Файфурка, начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради.
Наразі жителі будинків на вулиці Лазаренка діляться своєю ідеєю облаштування громадського простору й закликають усіх проголосувати за їхні ідеї. А тим самим допомогти в боротьбі проти тотальної забудови Львова.
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь