72 громади: як поділили Львівщину в перспективному плані ОТГ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
72 громади: як поділили Львівщину в перспективному плані ОТГ
15 Квітня, 15:19
logo-black

72 громади: як поділили Львівщину в перспективному плані ОТГ

Координатор ГО «Громада та ініціатива» Віталій Горбатенко на своїй сторінці у Фейсбук оприлюднив останній варіант перспективного плану ОТГ Львівської області. Там налічується 72 громади.

«Припускаю, що це майже остаточний варіант перспективного плану. Якщо й будуть ще вносити якісь корективи, то вони будуть незначними. Скоріш за все, до кінця квітня цей план остаточно затвердять. Бо ж фактично уже всі перспективні плани були подані на розгляд спеціальних комісій та передані на доопрацювання, – розповідає LMN Віталій Горбатенко. – Це, мабуть,  зроблять до старту виборчого процесу місцевих виборів, що плануються на жовтень цього року. Тоді вони вже зможуть бути проведені на новій територіальній основі. Тому всі так поспішають».

Координатор громадської організації вказує на порушення міжнародних та українських нормативно-правових актів при розробленні перспективного плану Львівщини.

«Наприклад, у випадку приєднання Дублян до Львова 10 тисяч місцевих мешканців втратить можливість мати представництво в органі місцевого самоврядування, тобто, не матимуть свого депутата. Таким чином буде порушена норма Європейської хартії місцевого самоврядування, яка передбачає, що влада має бути близькою до людей. Сумніваюся, що чиновники Львівської міської ради будуть нормально дбати за мешканців Дублян. У такі й же ситуації можуть опинитися Винники, Стебник та Соснівка», – додає Віталій Горбатенко.

Він також наголошує, що при розподілі регіону на громади мали би зберегтися усі вже створені ОТГ. Цього не дотримано.

«Я особисто був на прес-конференції в Києві, де виконавчий директор Асоціації ОТГ Валентина Полтавець зазначила, що добровільне об’єднання – це велика цінність, тому вона має бути збережена. Чому ж законодавець змінює правила гри під час самої гри і ліквідовує громади, які вже є? Громади, які ще не об’єдналися, мали би приєднатися до уже створених? – каже. – Волицька ОТГ Мостиського району у 2020 році входить до п’ятірки найкращих ОТГ за рівнем відносної податкоспроможності. Проте децентралізатори вирішили, що такій громаді не варто розвиватися дальше і знищують її.

А спроможну Новострілищанську ОТГ спочатку “приєднували” до Бібрської ОТГ, потім до Ходорівської ОТГ, а в кінці знову до Бібрської ОТГ. Тепер мешканці Новострілищанської ОТГ отримають погіршене надання адмінпослуг, оскільки чи до Ходорова чи до Бібрки досить далека відстань».

Віталій Горбатенко вказує також на відсутність належного консультування під час поділу області на громади.

Фото: Facebook

Відео