Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Гроші платять всім і вся, лиш би справу закрити»: мати вбитої на дорозі дівчини у Зимній Воді просить про допомогу
22 Липня, 15:52
logo-black

«Гроші платять всім і вся, лиш би справу закрити»: мати вбитої на дорозі дівчини у Зимній Воді просить про допомогу

Віра Потічна 

Більше ніж півтора роки мешканка села Зимна Вода намагається добитися правди та покарати винних у смерті доньки. 25 листопада 2018 року 16-річну Іванку Кліщ на пішохідному переході біля власного будинку збив водій «Тойота Кемрі», 37-річний місцевий житель.

Дівчина впала на «зебру». В той момент на неї наїхав автомобіль «Рено Кенго», яким керував 78-річний чоловік, теж мешканець Зимної Води. Протягнув дитину під машиною майже 50 м. Коли вона відірвалася від днища, переїхав її задніми колесами і втік з місця події. Дівчина померла у лікарні.

Мати загиблої Наталя Кліщ всі ці місяці оббиває кабінети слідчих, адвокатів та суду. Хоче, аби винних покарали. Але дивним чином у справі пропадають всі докази. А замість того, щоби розслідувати справу, слідчі звинувачують жінку у бажанні нажитись на трагедії. Чоловік, який першим збив дівчину – заможна людина, каже вона.

«Я проста медсестра, грошей на дорогих адвокатів не маю, а винна сторона – люди не бідні. От і знущаються наді мною, як можуть. Гроші платять всім і вся, лиш би справу закрили. Мало того, що вбили мою доньку, то ще й тепер звинувачують у спробі наживи. Мені не потрібні ні гроші, ні нічого іншого від них, хочу лише справедливості. Як так, в молодої дівчини забрати життя і дальше продовжувати жити наче нічого не сталося, навіть керувати тим самим автомобілем, що вбив мою дитину», – розповідає LMN Наталя Кліщ.

Жінка каже, що справу зараз навмисне пригальмовують. Хоча слідчі неналежно вели її з самого початку. На момент аварії було чимало доказів, що вказували на провину водіїв, зараз все це дивним чином зникло із матеріалів справи.

«Вже пройшло півтора роки, а справа взагалі з місця не зсовується, слідчі абсолютно нічого не роблять. Ми з адвокатом подали скаргу у ДБР. Розуміємо, що щось тут не те. Матеріали справи із виїзду на місце ДТП у момент аварії – все знищено. Сподівались, що в ДБР розберуться, куди все поділося. Коли перший раз прийшли до слідчого і написали заяву-скаргу, стали йому перераховувати про всі фальсифікації, які зроблені. Він це все слухав і просто диву давався. Казав, що скільки працює, такого ще не бачив, аби все настільки було фальсифіковано. А ще обіцяв, що обов’язково із цим розбереться. Мали надію. Проходить три тижні, він подзвонив і каже, що закриває справу, бо немає складу злочину. І розбиратися не буде, бо ми собі все надумали. Найголовніше, що цей слідчий із ДБР взагалі нічого не робив, ні свідків не опитав, – нічого. Видно йому також добре заплатили грошей. От і сказали закрити справу», – додає Наталя.

Жінка скаржиться, що справа ведеться дуже розмито і поверхнево.

«Зверталась до приватної експертної компанії. Вони пояснюють, що слідчі мали б обмалювати кожну знайдену деталь, кожен осколок. Цього всього не було зроблено. Як так, дитину вбили, протягнули потім 50 метрів по асфальті – і нічого? Це не піддається логічному мисленню. Питаєш, де деталі побитої машини, речі із сумочки моєї дочки? Вони: «Цього нічого не було, ми нічого не бачили». В протоколі нічого не відмітили про її речі. Перший водій їхав з дружиною, до сьогоднішнього дня ніхто жінки не опитав, як свідка».

 «При проведенні огляду місця події, де були і залишки одягу, і крові потерпілої, деталі побитого автомобіля на дорожньому полотні, – все незафіксоване. Неопитані були зразу і свідки на місці події. Нічого фактично не було зроблено, для того, аби об’єктивно розібратися, хто винен в ДТП. Невилучені були докази з місця події, переїзд не був оглянутий, навіть не сфотографований. Більше того один із учасників ДТП вийшов свідком події, той водій, який здійснив першим наїзд на дівчину. Про що взагалі можна говорити?» – каже адвокат потерпілої Андрій Кутас.

Мати вбитої дівчини говорить, що прагне добитись справедливості та хоча б за цю бездіяльність притягнули до відповідальності всіх тих, хто навмисне спускає на гальма справу вбивства її дитини. Шукає свідків цієї події, людей, які їхали за цими двома машинами. А також просить відреагувати на такі дії поліції прокуратуру області.

Фото: ілюстративне

 

Схожі новини