Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Грип прийшов на Львівщину
02 Січня, 18:34

Грип прийшов на Львівщину

Ярина Кучерява

Головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко розповіла LMN про те, що у Львівській області збільшилася кількість захворювання на грип А .

«Сьогодні у нас в Львівському обласному лабораторному центрі діагноз підтвердився у шести випадках. Грип ми також лабораторно реєстрували минулого тижня, 21-28 грудня. Якщо раніше мали випадки гострого респіраторного захворювання, то тепер говоримо про повноцінний вірус грипу А. Також уже є випадки грипу з ускладненнями, пневмонії, грип у вагітних, – каже Наталія Тімко.  – Усі, хто захворів на грип, отримують належне лікування”.

 

Всього за минулий звітний тиждень на Львівщині на грип і ГРВІ захворіли майже 11 тис. людей, з яких понад 6 тис. – діти.

У Львівському обласному лабораторному центрі Держсанепідслужби України заспокоюють: епідпоріг ще не перейдено, приріст хворих незначний, тому панікувати не варто. Але посилити профілактику варто, тим більше, що погода сприяє поширенню вірусів.

«Основна хвиля щеплень від грипу – це жовтень. Проте ще не пізно зробити щеплення і зараз. Якщо ще можете знайти вакцину від грипу, то варто щепитися, особливо, якщо ви у групі ризику», – каже Наталія Тімко.

Нагадаємо, у сезоні 2018-2019 років в Україні циркулюватимуть вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09; вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2); вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

Вірусу грипу А є найбільш хвороботворний та патогенний для людини серед трьох серотипів (А, В і С) і може призвести до серйозних ускладнень.

ФОТО: VN.DEPO.UA

Схожі новини