Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Хай чиновники з Києва приїдуть і подивляться, чим ми насправді забезпечені»: медиків обурила заява заступниці міністра охорони здоров’я
22 Квітня, 19:18
logo-black

«Хай чиновники з Києва приїдуть і подивляться, чим ми насправді забезпечені»: медиків обурила заява заступниці міністра охорони здоров’я

Нещодавно в ефірі одного з телеканалів заступниця міністра охорони здоров’я, львів’янка Ірина Микичак розповідала про причини масового зараження коронавірусом медиків. Наголосила, значна їх частина інфікувалася побутовим шляхом, не під час надання медичної допомоги. «Є факти недбалості до свого власного захисту, десь такого якогось геройства», – зазначила чиновниця.

Ці слова викликали обурення серед медиків, вони досі активно обговорюють їх у соцмережах. Гнівний пост написала і фельдшерка першої підстанції швидкої допомоги, що на вул. Київській у Львові, Ірина Антоляк. Закликала чиновників вищої ланки приїхати і подивитися, як і чим насправді забезпечені ті, хто виїздить на виклики до хворих.

73180898_2487313218192778_2792690080634896384_o

«Думка заступниці міністра про те, що медики хворіють через свою халатність просто вибила колії, – розповідає LMN Ірина Антоляк. – Зі слів Микичак випливає, що ми самі винні в тому, що їдемо на виклики до хворих без захисних костюмів. Можна подумати, що маємо вдосталь засобів індивідуального захисту, та не вдягаємо їх, бо «геройствуємо». Хай чиновники з Києва приїдуть до нас і подивляться, чим ми насправді забезпечені! Нам катастрофічно бракує всього – респіраторів, окулярів, бахіл, рукавиць. На нашій підстанції маємо дві вірусні бригади – другу і восьму. Вони виїздять на виклики до людей із підозрою на коронавірус. Для них виділили сяке-таке захисне спорядження, схоже радше на будівельні костюми. Колеги жаліються, що воно неякісне і незручне. Інші бригади вважаються звичайними. Я працюю саме в такій. Так от ми їздимо на виклики у звичайній медичній формі, весь наш захист – це медична маска, рукавиці та антисептик. Бо ж вважається, що ми не маємо контактів з людьми, у яких є підозра на коронавірус. Однак насправді це не так. Нема ніякої гарантії, що пацієнт, у якого пневмонія, не інфікований коронавірусом. Буває, хворі приховують, що мали контакт з тими, хто приїхав з-за кордону чи має позитивний тест на коронавірус. Бригада отримує виклик, що болить живіт, приїжджає, міряє температуру, а вона висока. Потім вже підтверджується діагноз коронавірус. Часто викликають нас сімейні лікарі, мовляв, людина хворіє вже два тижні, їдьте подивіться».

Жінка каже, значну частину тих засобів індивідуального захисту, що зараз мають бригади, привезли волонтери.

«В Україні знову настав такий час, коли всі чекають допомоги волонтерів, як і в 2014 році. Тільки зараз її потребують не воїни на фронті, а медики, – каже Ірина. – На Сихові є фельдшер, який сам збирає кошти, викупляє костюми захисту, респіратори, щоб забезпечити бригади».

93881376_590262618500178_2815781486970535936_n

Як думаєте, чому заступниця міністра зробила такий висновок?

– Від браку інформації. У лікарні ж ніхто не приїжджає і не дивиться, що насправді там є, а чого бракує. Що відбувається на «швидкій». Зі слів «когось» роблять собі висновки. Хіба їм відомо, скільки у нас костюмів? Он поширювали в ЗМІ фейк, начебто «швидка» приїде та зробить тест на коронавірус. Немає ніяких тестів на «швидкій»! Більше того, нас, медиків, ніхто досі не перевіряв на наявність цієї недуги. Перевірку пройшли комунальні підприємства, прибиральники, водії електротранспорту. Кажуть, їх уже по другому колу будуть тестувати, а нас ще жодного разу ніхто не перевірив. Так, ці люди також в зоні ризику, але ми кожен день стикаємось із небезпекою. І нас навіть ніхто не запитав, чи ми би хотіли це зробити. Перевіряли лише тих, хто був у контакті з людьми, у яких підтвердили наявність коронавірусу.

Багато колег звільняються?

– З початку карантину була така хвиля. Зараз ж залишаються працювати. Але, якщо чесно, кожен день йдемо на роботу, як востаннє. Ніхто не знає, що на тебе чекає. У кожного вдома є діти, сім’я, старші батьки. Для нас це зараз дуже велика відповідальність. Ми всі у величезній групі ризику. Але залишаємося працювати, бо десь відчуваємо за собою цей обов’язок.

Підняли вам зарплату?

– Минулого місяця дали надбавки. Але вони були дуже мінімальні, в розмірі посадового окладу. Тих 10 тисяч, що обіцяли від міста, до «швидкої» так і не дійшли. Немає ні від міста, ні від області, ні від держави обіцяних додаткових коштів. Більше того, сказали, за квітень взагалі не сподіватись ні на що, мовляв, у бюджеті нема грошей.

Якщо ми беремо відпустку за власний рахунок чи навіть лікарняний, то тоді нам не зараховують навіть найменших премій. Є така інформація, що навіть та бригада, яка зараз відправлена на карантин через контакт із коронавірусними пацієнтами, отримає за місяць лише 50 % своєї зарплатні.

У мене, як фельдшера, звичайна ставка – 3826. За ці гроші щодня наражаю себе на небезпеку.

Дуже прикро, бо насправді медицина знищена і знищувалась вона роками. Нам говорили про реформу, про покращення, зміни, але зараз всі бачимо, що нічого того не відбулося. Зараз знову тішили виділеними мільярдами. Начебто мали йти на закупівлю необхідного обладнання для боротьби з коронавірусом. Де вони осіли насправді?

Що плануєте робити?

– Не маємо права порушувати карантину. Але будемо писати звернення і вимагати, аби чиновники відповідали за свої слова. І забезпечили нас засобами захисту і всім необхідним. Найлегше звинувачувати наймеш захищених. На сьогодні нам дуже важко. Медики завжди були пригноблені, а тепер ця ситуація лише посилилась. Якщо зараз не виступимо проти такого ставлення, більше ніколи не піднімемося самі і не піднімемо нашу службу на ноги.

93974842_2495863920674416_3341180648697102336_n

Нагадаємо, за даними МОЗ, за останні 24 години коронавірус виявили ще у 107 медиків. Загалом в Україні вже 1245 працівників медичної сфери захворіли на COVID-19

Усі, хто хоче допомогти медикам, можуть перерахувати кошти на рахунки благодійних фондів, які допомагають забезпечувати їх засобами індивідуального захисту.

Реквізити БФ «Із янголом на плечі»:

Картка Приватбанку 5169 3305 2147 3006 (директор Фонду Федечко Ю.В.), лише для користувачів Приват24

р/р для юр. осіб і тих, у кого рахунки не в Приватбанку рахунок:

UA593253210000026008053785175

БО БФ IЗ ЯНГОЛОМ НА ПЛЕЧI (Благодiйна органiзацiя),

АТ КБ “ПРИВАТБАНК” ЄДРПОУ/ДРФО 41411833, валюта UAH (Українська гривня).

Призначення благодійний внесок, допомога лікарням.

Реквізити БФ «Крила надії»:

  • картковий рахунок 5169330511367333 (Ліпська Н.С.)
  • р/р для юр. осіб і тих, у кого рахунки не в ПриватБанку IBAN UA533253210000026005053715836 код ЄДРПОУ/ІПН 35620901 БФ “Крила надії”
  • для переказів з-за кордону www.liqpay.ua/ru/checkout/card/i92692777102

призначення платежу “SOS фонд” або “благодійна пожертва”.

 

Фото: Олексій Геращенко/Фейсбук

Схожі новини