Однак блакитне паливо не планували використовувати для забезпечення українців теплом. Натомість підприємства пустили його на виробництво електроенергії, яку надалі реалізували за ринковою ціною», – йдеться у повідомленні.
Завдяки цій схемі прибутковість виробництва електроенергії Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у деякі періоди перевищувала 100% (проти 3-5%, закладених в тариф Нацкомісією з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг на підставі поданих вказаними ТЕЦ документів та обґрунтувань).
Щоб легалізувати частину цих надприбутків кошти переводили на рахунки підконтрольної ТОВ та компаній-нерезидентів, зокрема зареєстрованих у Кіпрській Республіці та на Маршаллових Островах. Згодом ці кошти поверталися в Україну під іноземних інвестицій для фінансування бізнесу на Львівщині.
У жовтні 2023 року Ярославу Дубневичу як організатору схеми повідомили про підозру. Він є шостим підозрюваним у межах цієї справи. Наразі обвинувальні акти стосовно них скеровано до суду, а на цілісні майнові комплекси «Новороздільська ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» вартістю майже 800 млн грн накладено арешт.
В НАБУ додали, що справа Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ є однією з найскладніших справ у сфері економіки в історії НАБУ і САП. Загальний обсяг матеріалів слідства перевищує 350 томів. До 9 іноземних юрисдикцій, серед яких Швейцарська Конфедерація, Сполучені Штати Америки, Республіка Кіпр, Латвійська Республіка, Словацька Республіка, Канада, Республіка Маршаллові Острови, надіслано 17 запитів про міжнародно-правову допомогу, а відповідь на деякі з них довелося чекати до двох років.
Крім того, завдяки співпраці з іноземними колегами однієї з країн Європи вдалося відстежити та накласти арешт на кошти у розмірі 2,3 млн євро, які вніс на рахунок один із членів сім’ї народного депутата.