Герб СРСР на щиті монумента “Батьківщина-мати” замінять до 24 серпня | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Герб СРСР на щиті монумента “Батьківщина-мати” замінять до 24 серпня
13 Липня, 19:02

Герб СРСР на щиті монумента “Батьківщина-мати” замінять до 24 серпня

До Дня Незалежності 24 серпня на щиті монумента “Батьківщина-мати” герб СРСР замінять на герб України. Як повідомляє видання DW з посиланням на Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, елементи тризубу виготовлять зі сталі “Запоріжсталі”.

На реалізацію проєкту не витрачатимуть бюджетні кошти. Його фінансування підтримали донори.

“Загальна вартість робіт складає 28 мільйонів гривень. Майже всі кошти наразі зібрані”, – повідомив на брифінгу міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

За словами підрядника проєкту, завершальна стадія підготовчих робіт планується на кінець липня – тоді оприлюднять фінальний вигляд тризубу перед монтажем. Повністю проєкт мають завершити до 24 серпня.

Зазначимо, елементи для тризубу виготовлять із нержавіючої сталі “Запоріжсталі”, частину – з металу закордонного виробника.

До слова, весь монумент “Батьківщина-мати” був виготовлений зі сталі, виробленої на різних комбінатах України  – “Запоріжсталі”, “Дніпросталі”, заводі імені Ілліча та “Азовсталі”. Під час виготовлення тризубу була відновлена формула сталі, яку використовували 42 роки тому при зведенні монумента.

Додамо, “Батьківщина-мати”, розміщена на території Національного музею історії України у Другій світовій війні, вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі.

Нагадаємо, у липні минулого року в додатку “Дія” пройшло опитування щодо долі радянського герба на щиті “Батьківщини-матері”. В ньому взяли участь понад 778 тисяч українців. 85 відсотків з них підтримали пропозицію замінити його на герб України.

Відео